Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Wiadomości

<1234567891011>ostatnia

[środa, 12 kwietnia 2006 - Al Ganonim]

Reedycja Twierdzy!

Dziś serwis Gry-Online zamieścił oficjalne oświadczenie, że nastąpi ponowne wydanie Twierdzy Deluxe. Cenega ogłasza reedycję pierwszej części Stronghold, która zostanie zorganizowana pod nazwą serii "Kolekcji Klasyków". Inicjatywa Nowy Wymiar Rozrywki ma na celu promowanie najlepszych gier, które niegdyś podbijały rynek, a dziś są żywą legendą. Jak widać, zaszczyt udziału w niej dotarł i do Twierdzy.

W interesującym nas wydaniu Twierdza Deluxe zawiera następujące dodatki:

 • Excalibur Pack - zestaw 8 specjalnych map trybu oblężenie,
 • 6 dodatkowych map od FireFly: trzy nowe misje ekonomiczne (Calanais, The Wolves i There Be Witches!) oraz trzy nowe mapy typu inwazje (Desperate Measures, Stranglehold i The Gauntlet),
 • 27 specjalnie wybranych map, stworzonych przez fanów gry.
 • Sama gra będzie w wersji 1.2, czyli ze wszystkimi udoskonaleniami oraz w polskiej wersji językowej.

Cenega dodaje coś od siebie - do gry dołączony zostanie szczegółowy poradnik, jak dobrze grać oraz ujawniający tajniki gry.

Pozostaje nam tylko czekać na wydanie najwspanialszej z części Twierdzy - Stronghold!


Wyniki sondy

Przez długi czas na naszej stronie zamieszczona była sonda z zapytaniem, czy kupicie Twierdzę 2. Oto wyniki!

 • Oczywiście, bez wątpliwości - 66% odpowiedzi - 3595 głosów,
 • Zależy od dema i recenzji jakie otrzyma - 13% odpowiedzi - 738 głosów,
 • Nie wiem - 14% odpowiedzi - 780 głosów,
 • Nieee, mam już dość tych zamków... - 7% odpowiedzi - 356 głosów.

Łącznie zagłosowało 5469 osób!

Od dziś dostępna jest kolejna sonda, w której pytamy się Was o Wasze odczucia związane ze Stronghold: Legends.
Zapraszam do głosowania!

#komentarze [0]

[wtorek, 11 kwietnia 2006 - Kenet]

Stronghold: Legends - zapowiedź Gamespotu

W serwsie Gamespot pojawiła się zapowiedź Stronghold: Legends. Poznajemy kolejne szczegóły najnowszej odsłony serii Stronghold. Jak już wiemy z poprzednich informacji tym razem nie będziemy martwić się jedynie o rycerzy i katapulty, ale naszą uwagą zaprzątną smoki, wilkołaki i inne potwory.
Legendy składać się będą z 3 kampanii:

 • kampania króla Artura
 • kampania oparta o germański epos "Pieśń o Nibelungach"
 • kampania transylwańska (bohaterem będzie Vlad Tepes, lepiej znany jako Drakula)

W grze ma pojawić się 2 razy więcej jednostek w porównaniu do Stronghold 2 ( i 4 razy więcej w porównaniu do pierwszej Twierdzy). Firefly udostępni nowy tryb gry, który będzie oparty na mapie podzielonej na terytoria (coś w stylu Riska - walczymy o kontrolę nad tymi terytoriami). Oprócz standardowych jednostek (rycerzy, łuczników, włóczników, itp.) pojawią się fantastyczne stwory. Jako przykład podano smoki (jedna z najpotężniejszych jednostek w grze), lodowego giganta, wilkołaczą katapultę(?) i jednostki bohaterów (np. rycerze Okrągłęgo Stołu, z których każdy będzie dysponować specjalną zdolnością). Część z fantastycznych jednostek również zostało wyposażonych w specjalne cechy, aby wypracowane strategie z poprzednich części gry nie były tak oczywiste. Np. creeper potrafić będzie nie tylko wspinać się na mury, ale również "zarażać wampiryzmem" i do tego będzie odporny na strzały. Z kolei smoka będzie można pokonać tylko poprzez współdziałanie grupy jednostek, która zaatakuje z kilku stron.

Multiplayer zostanie wzbogacony o nowe tryby rozgrywki, takie jak:

 • król wzgórza (będzie trzeba jak najdłużej obronić zamek wybudowany na tytułowym wzgórzu)
 • capture the flag
 • ekonomiczno-wojenny, w którym zadaniem będzię spełnianie określonych celów (np. zebranie określonej ilości desek). Zwycięstwo w tym trybiu ma wymagać dobrego balansu między naszymi zdolnościami ofensywnymi i defensywnymi (np. sytuacja gdy zdasz sobie sprawę, że jedyną drogą, aby zatrzymać twojego przeciwnika od osiągnięcia danego celu, będzie zaatakowanie go).

Stronghold Legends jako kolejna odsłona z serii ma być w mniejszym stopniu wszechstronnym symulatorem życia zamku, a bardziej "klasyczną" grą typu RTS. Firefly Studios wyciągnęło wnioski z okresu premiery Twierdzy 2 i obiecuję, że tym razem ich gra będzie znacznie bardziej dopracowana w chwili trafienia na rynek. Twórcy Twierdz mają zamiar spędzić miesiące na testowaniu i dopracowywaniu najnowszej odsłony cyklu, która ma trafić na nasze komputery jeszcze w tym roku.

#komentarze [0]

[środa, 29 marca 2006 - Al Ganonim]

Stronghold: Legends - stan na dziś

Małe podsumowanie wieści o najnowszej grze z serii Stronghold.
Stronghold: Legends będzie grą, w której spotkamy się już nie tylko z postaciami historycznymi. Łączy ona w sobie elementy baśni i podań średniowiecznych. Silnik graficzny będzie opierał się na bazie użytej w Stronghold 2, a co za tym idzie, gra także będzie trójwymiarowa. Biorąc pod uwagę upływ czasu oraz nowe detale w grze, oczekujemy nieco lepszej grafiki i poprawy paru szczególików z nią związanych.

W grze spotkamy się z takimi postaciami, jak legendarny Król Artur oraz jego rycerzami zasiadającymi wokół Okrągłego Stołu. Na dodatek, o czym świadczyć będą wstawione screeny, jednym z naszych przeciwników będzie sam Hrabia Dracula. Ponadto udostępnione będą 24 bardzo grywalne misje (w trzech kampaniach), gdzie główną postacią stanie się niemiecki Zygfryd (którego spotykamy w mitologii nordyckiej oraz w takich eposach jak "Pieśń o Nibelungach").

Co powinno nas jeszcze interesować, twórcy gry obiecują nam nowe, "ekscytujące", moduły gry multiplayer oraz wciągający tryb single. Wierzmy im na słowo; niech zrobią naprawdę dobrą grę.

Znane screeny z gry:

#komentarze [0]

[wtorek, 28 marca 2006 - Al Ganonim]

Nowe prace na stronie

Nasza strona doczekała się niewielkiej aktualizacji. Dodany został Poradnik, jak grać w Multiplayer, oraz umieściliśmy pierwszą część opowiadania pod tytułem Zaginione Cesarstwo. Obie prace sa autorstwa Daniela vel Szuflada22.

Jutro planowo zamieszczone zostaną aktualizacje dotyczące samej gry oraz możliwości jej zakupu.

Na stronie znalazł się także dodatkowy dział dla wszystkich, którzy chcą nadesłać do nas prace. Czekamy na pierwsze felietony!

#komentarze [0]

[środa, 8 marca 2006 - Al Ganonim]

Polska premiera Twierdzy 2 Deluxe!

Dziś, wedle zapowiedzi, Cenega wydaje w Polsce Twierdzę 2 Deluxe. Na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora można zaopatrzyć się w grę (kliknij tu). Cena na dzień dzisiejszy wynosi 79,90 zł. Gra dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Zapraszam serdecznie do zakupu i dzielenia się wrażeniami z gry!

Od niedawna jest również dostępne demo Twierdzy II w wersji angielskiej. Szczegóły znajdują się na stronie producenta.

Dziś mija również okrągła, pierwsza rocznica klanu Święty Zastęp, który rekrutuje wciąż nowych wojowników w swe szeregi. Wszelkich zainteresowanych zapraszam na stronę klanu: www.swiety-zastep.go.pl

Z racji Dnia Kobiet życzymy Paniom wszystkiego najlepszego :).

#komentarze [0]

[wtorek, 14 lutego 2006 - Kenet]

Stronghold Legends

Wczoraj pojawiła się bardzo interesująca zapowiedź - jesienią tego roku ujrzymy kolejną grę z serii Stronghold, noszącą podtytuł Legends. Tym razem realia średniowieczne wzbogacone zostaną o legendarnych bohaterów, w których będziemy mogli się wcielić podczas rozgrywki. Będą to m.in. Król Artur i jego Rycerze Okrągłego Stołu, hrabia Drakula oraz Zygfryd (bohater z mitologii germańskiej). Stronghold: Legends zaoferuje nam 24 misji dla jednego gracza oraz nowe tryby gry wieloosobowej.
Stronghold: Legends - Firefly Studios
Take 2 - oficjalna zapowiedź

#komentarze [0]

[wtorek, 7 lutego 2006 - Al Ganonim]

Klan reprezentacji Polski powraca!

Odrodził się klan {Crusader}, w szeregi którego wchodzili najlepsi polscy gracze Stronghold: Crusader.

Klan tworzy od nowa skład do reprezentacji Polski na arenie międzynarodowej w świecie multiplayer Stronghold: Crusader. Założyciele szukają dobrych graczy chcących przystąpić do elitarnego grona. Założycielem i głową klanu jest jeden z najlepszych graczy, a którego możecie spotkać często pod nickiem: Mistrz333. Klan dzieli się na 2 grupy: zwykłych klanowiczów oraz reprezentację Polski. W reprezentacji mogą brać udział wszyscy Polacy, nawet z innych klanów.

Adres strony klanu {Crusader}: www.crusader.up.pl.
Adres forum klanu: www.forum.crusader.up.pl.

Gorąco polecam i serdecznie zapraszam prawdziwych graczy!

#komentarze [0]

[piątek, 3 lutego 2006 - Al Ganonim]

Kolejne artykuły i wieści

Na stronie znaleźć można od dziś nowe działy:

 • Recenzje Twierdzy 2 - lista wybranych artykułów o Twierdzy na Internecie;
 • Poradnik, cz.1 - Pierwsza część poradnika do S:C. Dziękujemy, Daniel22;
 • SH vs S:C - porównanie obu gier przeprowadzone przez Daniel22;
 • Gdzie zakupić gry? - dział oferujący linki do sklepów z grami z serii Twierdza;
 • Opowiadanie - czyli "Prawdziwa Historia Twierdzy" - opowieść powstała na bazie fabuły kampanii głównej Twierdzy.

Wciąż zachęcamy do pisania kolejnych prac oraz do współtworzenia już istniejących działów.

Jak widać, po prawej stronie zamieszczone zostało zdjęcie pudełka, w jakim wydana zostanie Twierdza II Deluxe przez Cenegę. Data planowanej premiery: 8 marca 2006r. Na stronie Cenegi, polskiego dystrybutora gry, można już zamawiać grę przedpremierowo za 79.90 zł.

Zapraszam do korzystania z forum, aby swobodnie wymieniać tam myśli oraz komentować zamieszczane artykuły.

#komentarze [0]

[czwartek, 26 stycznia 2006 - ConfusioN]

Nowe logo strony

Nasza strona doczekała się nowego logo. Mam nadzieję że Wam się podoba :) Nasze przestarzałe stare logo odeszło na emeryturę. Podobnie Wilk i Ryszard Lwie Serce którzy na nim widnieli.

Pozdrawiam i zapraszam do udzielania się na forum na różne ciekawe tematy związane z Twierdzą i nie tylko.

#komentarze [0]

[poniedziałek, 16 stycznia 2006 - Kenet]

Twierdza 2 w końcu w Polsce?

Ponownie do planu wydawniczego Cenegi trafiła Twierdza 2. Tym razem w wersji Deluxe, z przewidywaną datą premiery luty 2006 (cena 79,90zł).

#komentarze [0]

[sobota, 24 grudnia 2005 - Kenet]

Boże Narodzenie 2005

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

#komentarze [0]

[niedziela, 18 grudnia 2005 - Al Ganonim]

Jak feniks z popiołów: Forum

Przez 20 dni byliśmy pozbawieni forum. Niestety, nie zostaliśmy przedwcześnie powiadomieni o kasacji serwisu, więc nic nie można było zrobić. Przez brak zainteresowania i niekompetencję organizatorów serwisu, na którym było nasze forum, przeźdły wszystkie posty i dane. Utracone dane nie mogą zostać przywrócone, za co bardzo przepraszam wszystkich graczy.

Dobrą wiadomością jest to, że dziś zostaje uruchomione nasze Nowe Forum, które przewiduje więcej opcji oraz większą dowolność wyboru. Saredecznie zapraszam wszystkich do pisania na naszym nowym forum, Stronghold Net. Jest ono na tyle uniwersalne, że porozmawiać można także na inne tematy, nie związane z grą.

Mam nadzieję, że spędzicie wiele miłych chwil na nowym forum.

#komentarze [0]

[sobota, 17 grudnia 2005 - Kenet]

Firefly Studios zaatakuje dwukrotnie w 2006

Od kilkunastu dni na stronie Firefly widnieje napis "2 new relases in 2006", czyli w roku 2006 mają się ukazać 2 nowe gry twórców Twierdzy. Niestety brak dokładniejszych szczegółów na ten temat. Pozostaje czekać, aż pojawią się oficjalne informacje lub też jakieś większe "przecieki".

#komentarze [0]

[sobota, 22 października 2005 - Al Ganonim]

Garstka informacji

Po dwumiesięcznej przerwie wracają do nas działy związane z Twierdzą II. Nowe artykuły są wciąż pisane, więc bardzo prawdopodobne, że strona ulegnie pewnej przebudowie już za niedługo.

Na naszym Forum są tworzone opisy, jak przejść poszczególne misje w kampanii militarnej Twierdzy. Zachęcam wszystkich nowych graczy, by je przeczytali, jeżeli mają jakiekolwiek trudności z przejściem Gry.

Strona Stronghold.Gry-Online.pl w środę obchodziła swoje czwarte urodziny! Wraz z wchodzeniem w wiek pięciolatka czekają nas nowe wyzwania i możliwości, które możemy wykorzystać, jeżeli będziemy współpracować (bliższe informacje na Forum w odpowiednim dziale).

Odnośnie samej Gry - ekipa FireFly Studios sama przyznaje, że emocje związane z Twierdzą II już opadły, a ewentualne błędy i niedociągnięcia będą eliminowane w patchu v1.3, który wyjdzie na przełomie jesieni i zimy. Prawdopodobnie Twierdza II w polskiej wersji ukaże się jeszcze później, choć Cenega zapewnia, że prace są wciąż prowadzone.

Lista graczy jest wciąż aktualizowana, choć z pewnymi opóźnieniami. Użytkownicy poczty z domeną *neostrada.pl mogą mieć problemy z wysłaniem formularza. Dla pewności wystarczy wysłać zwykłego e-maila na adres: al_ganonim[małpa]o2.pl. Uwaga, adres ten będzie zmieniony w niedalekiej przyszłości, o czym wszyscy zostaną poinformowani.

Jeżeli będą występowały jakieś błędy na stronie, to tylko czasowo. Będą one szybko usuwane. Jeżeli dany dział nie chce się otworzyć, proszę spróbować za kilka, kilkanaście minut (prace na serwerze).

Wszelkie sugestie, pytania i propozycje można zawsze kierować pod adres e-mail: al_ganonim[małpa]o2.pl. Postaram się szybko odpowiedzieć.

#komentarze [0]

[sobota, 1 października 2005 - Kenet]

Stronghold 2 Deluxe

W najbliższym czasie (prawdopodobnie pod koniec października) ma pojawić się Stronghold 2 Deluxe (alternatywna nazwa to Stronghold 2: Conquest Edition). Ma być to ulepszona i wzbogacona wersja Twierdzy 2. Zapowiadane nowości to:

 • Całkowicie nowy tryb gry. Gracz weźmie udział w krucjacie na terenie Europy. Naszym zadaniem będzie atakowanie i obrona historycznych zamków. Każde kolejne zadanie będzie coraz większym wyzwaniem...
 • Trzech nowych przeciwników: The Queen, the Bishop i Noble Sir Grey
 • Dwie nowe mapy: Korea i Europa oraz dwie nowe mapy typu "landscape": To the sea" i "Three bridges"
 • Podwojona zostanie liczba historycznych zamków. Pojawi się 8 nowych: Windsor, Edinburg, Haut-Koenigsburg, Tower of London, Fougeres, Harlech Castle, Heuneburg

Wiele wskazuje na to, że nowa edycja Stronghold 2 pojawi się już z patchem 1.3. Brak jakichkolwiek informacji w jaki sposób pojawienie się nowej edycji gry wpłynie na losy polskiej premiery Twierdzy 2.


Stronghold 2 i Cenega

Niestety wciąż brak jakichkolwiek pewnych informacji o premierze Stronghold 2 w Polsce. Po kilkukrotnym przekładaniu daty premiery, gra zniknęła z planu wydawniczego Cenegi.
Update: Wojciech Gatys z Cenegi tłumaczy: "Robimy wszystko, żeby wydać Twierdzę 2 jak najszybciej, ale w tej chwili nie mamy oficjalnego potwierdzenia z Take 2 i dlatego musieliśmy zdjąć ją z planu wydawniczego."

#komentarze [0]

[czwartek, 23 czerwca 2005 - Kenet]

Poradnik, jak poruszać się w Game Spy

Od dziś na stronie dostępny jest poradnik, jak grać przez Internet za pomocą programu Game Spy Arcade. Wszyscy, którzy maja jakiekolwiek problemy, znajdą tam odwiedź na nurtujące ich pytania. Każdy, nawet największy początkujący będzie już umiał obsługiwać ten program, po przeczytaniu poradnika-FAQ.

Poradnik jest w zamieszczony w dziale "Biblioteka", w menu po lewej stronie. Bezpośredni link: Jak grać przez Game Spy Arcade.

#komentarze [0]

[sobota, 18 czerwca 2005 - Kenet]

Patch v1.2 + aktualności

Jakiś czas temu FireFly Studios udostepniło kolejny patch dla Stronghold 2. Wersja jest oznaczona numerem 1.2 i prawdopodobnie nie jest ostatnim patchem, który wyjdzie do tej gry. Patch znajdziecie na stronie Take2 --> Tutaj. Istnieją dwie formy wgrania patcha: dla zamiany z wersji 1.1 na 1.2 oraz z 1.0 na 1.2. Obydwa patche znajdziecie na podanej stronie.

Główne zmiany:
- dodawane pkt'y honoru za mniej lub bardziej wyrozumiałe kary,
- widoczny czas, jaki jest potrzebny, by tortury odniosły skutek,
- usprawnienia wobec systemu kradzieży,
- dodane niektóre efekty dźwiękowe,
- zlikwidowane drobne błędy rzeczowe,
- ustabilizowanie gry Multi,
- możliwość wyrzucenia gracza w Multiplayerze oraz założenie hasła na sesję,
- poprawione błędy w Multi odnośnie jednostek i budynków w grze

Lista graczy jest wciąż aktualizowana. Zdarzają się jednak przypadki, że w mailu z podaniem o wpis na listę nie przychodzą żadne dane. Jeżeli występują jakiekolwiek trudności w wysyłaniem podań, proszę nie wysyłać ich "na siłę" z ankiety, lecz na podany mail: al_ganonim[małpa]o2.pl.

#komentarze [0]

[wtorek, 24 maja 2005 - Kenet]

Uaktualnienia

Na stronie pojawiły się z dawna oczekiwane opisy jednostek z najnowszej części Twierdzy. Zamieszczony został także opis skrótów klawiaturowych.

W najbliższym czasie pojawią się opisy machin i budynków.

#komentarze [0]

[wtorek, 17 maja 2005 - Kenet]

Poradnik do edytora map w Twierdzy 2

Na stronie stronghold2.heavengames.com pojawił się poradnik tłumaczący tworzenie oskryptowania do zdarzeń w Twierdzy 2. Jest on napisany po angielsku, ale za jakiś czas pojawi się również u nas w rodzimym języku.

#komentarze [1]

[czwartek, 12 maja 2005 - Kenet]

Jest już demo Twierdzy 2 !!!

Jak się okazało, wiadomość podana przez niemiecki magazyn GameStar nie była wcale plotką - demo nowej Twierdzy jest już dostępne! Wszystkich zainteresowanych zapraszam do pobierania. Zajmuje ono 375 MB i na razie dostępne jest jedynie w wersji niemieckiej.

Wszystkich, którzy mają problemy z językiem niemieckim, zapraszam na FORUM, gdzie znajduje się trochę objaśnień

#komentarze [0]

[sobota, 7 maja 2005 - Kenet]

Zmiany na stronie

Zapowiadane od pewnego czasu zmiany z dnia na dzień stają się faktem! Dziś zaktualizowana została lista graczy. Dodana została także możliwość wysyłania zgłoszeń do listy. Skoro zmiany na stronie zostały zainicjowane, czemu nie miałyby obejmować i forum? Od dziś nasze forum posiada nowe logo. Dziękujemy <ConfusioN> za jego zaprojektowanie i wykonanie.


Klan!

Konkurencja międzyklanowa wciąż wzrasta. W teatrze Twierdzy nową rolę odegra klan Święty Zastęp. Bliższe szczegóły o klanie znaleźć można na ich stronie internetowej: www.swiety-zastep.go.pl.

#komentarze [0]

[poniedziałek, 25 kwietnia 2005 - Kenet]

Demo wkrótce?

Stronghold 2 trafił na okładkę niemieckiego pisma Gamestar, które ma także zamieścić demo gry. Czasopismo trafi do sprzedaży 27 kwietnia, tak więc można się spodziewać, że w ciągu najbliższych dni demo trafi również do sieci.

#komentarze [0]

[sobota, 23 kwietnia 2005 - Kenet]

Stronghold 2 - pierwszy (i nie ostatni) patch

Pojawił się pierwszy patch do Stronghold. Ściąga się on automatycznie jeśli mamy połączenie z internetem lub też możecie go samodzielnie ściągnąć ze strony Take 2 (dostępna lista zmian i poprawek).

Pierwsze wrażenie po premierze są dość zróżnicowane. S2 to gra o dużych możliwościach, wielu opcjach, ale widać, że presja premiery spowodowała, że otrzymaliśmy produkt nie tak "dopieszczony" jak chcielibyśmy. Pojawiło się sporo narzekań na błędy, choć pierwszy patch poprawia trochę podstawowych rzeczy i pojawił się praktycznie równo z premierą gry. Firefly podobno już pracuje nad następną poprawką.


Stronghold 2 PL w lipcu?!

W planie wydawniczym Cenegi pojawił się w końcu Stronghold 2. Niestety termin premiery to lipiec! Bez komentarza...

#komentarze [0]

[poniedziałek, 11 kwietnia 2005 - Kenet]

Twierdza 2 - światowa premiera coraz bliżej

Firefly Studios potwierdziło, że Stronghold 2 jest ukończony. Data premiery to: 19 kwietnia w USA i 22 w Europie Zachodniej. Pojawiło się też nowy zamek miesiąca na podstronie poświęconej Twierdzy 2.


Gamespot - zapowiedź

Zapewne jedna z ostatnich zapowiedzi Stronghold 2 pojawiła się na stronach Gamespotu. Oprócz niej pojawiło się nowe obrazki z gry.

Również serwis Game Informer zaprezentował zapowiedź Stronghold 2 i 3 filmiki pokazujące nową Twierdzę.

#komentarze [0]

[wtorek, 5 kwietnia 2005 - Kenet]

Stronghold 2 gone gold

Stronghold 2 powędrował do tłoczni i w sklepach na zachodzie znajdzie się już 19 kwietnia. Co z polską premierą? Prawdopodobnie polska wersja gry trafi do sprzedaży w maju (dystrybutor: Cenega) . Przewidywana cena: 99,90 zł.

Pojawiło się nowe obrazki z gry na Gamespocie, ruszyła także prezentacja na stronach 2KGames: www.2kgames.com/stronghold2

#komentarze [0]

[niedziela, 20 marca 2005 - Kenet]

Nowe zapowiedzi

Kolejne dwie zapowiedzi (plus parę nowych screenów). Tym razem Gamespot i IGN miały możliwość grania w wersję beta Stronghold 2. Pierwszy z serwisów dodatkowo zamieścił trzy nowe fimiki (Gameplay Footage 3-5).

#komentarze [0]

[sobota, 19 marca 2005 - Kenet]

Amerykańska premiera Stronghold 2

Dziś Stronghold 2 trafił do sprzedaży w USA. Do gry dołączono ponad 70 stronicową instrukcję. Znamy też wymagania gry:
minimalne to: procesor 1.4 Ghz, 256 MB Ram 32 MB GeForce2 ( lub lepsza ), 2.5 Giga miejsca na dysku.

Zalecane: procesor 2 Ghz, 512 MB Ram, karta grafiki 64 MB, rekomendowany stały dostęp do internetu do gry multi.

Jeśli chcecie zobaczyć z jakimi postaciami będzie można się zmierzyć, to zerknijcie tutaj.


Nowy klan - Husaria

Ruszyła strona polskiego klanu serii Stronghold. Husaria, bo o tym klanie mowa, działa już od jakiegoś czasu, a od niedawna stronę klanu znajdziecie pod adresem: www.husaria.u.szu.pl.

Najlepszy klan


Pierwsza recenzja i start nowej-starej strony

Pojawiła się pierwsza recenzja Stronghold 2. Gra zyskała przychylność recenzenta i zdobyła ocenę 8/10.

Stronghold.heavengames.com - jedna z najstarszych i najlepszych anglojęzycznych stron o serii Stronghold uruchomiła serwis poświęcony drugiej Twierdzy: stronghold2.heavengames.com.

#komentarze [0]

[środa, 16 marca 2005 - Kenet]

Stronghold 2 - wywiad z Simonem Bradburym

Computer Games Online opublikował wywiad, z którego możemy dowiedzieć się między innymi, że aktualnie Stronghold 2 jest w trakcie zamkniętych beta-testów. Główny projektant gry zdradza również, że demo powinno pojawić się wkrótce po premierze gry. Jest również parę słów o edytorze - ma zadowolić wszystkich fanów, którzy korzystali z edytorów poprzednich części. Jedną z nowych funkcji ma być możliwość tworzenia całych kampanii.


CD-Action i Twierdza 2

W najnowszym numerze pisma CD-Action znalazł się tekst o Twierdzy 2 w dziale "Za pięć dwunasta".


Stronghold 2 - Crime and Punishment

Pojawił się kolejny filmik prezentujący Stronghold 2. Tym razem w niespełna minutowym filmie zobaczymy m.in. jakie kary czekają przestępców w sequelu Twierdzy. Plik dostępny jest w następujących serwisach: Gry-online.pl, 3DGamers, pc.ign.com, Gamershell, Worthplaying.

#komentarze [0]

[wtorek, 15 marca 2005 - Kenet]

Efekty graficzne w Stronghold 2

Na stronie Firefly Studios pojawił się krótki artykuł dotyczący wykorzystanych technologii graficznych użytych w grze. Artykuł ilustrują efektowne screeny porównawcze.

Oprócz tego twórcy serii Stronghold przedstawili 3 nowe obrazki oraz poinformowali o najnowszej zapowiedzi na stronach Gamespy.

#komentarze [0]

[piątek, 11 marca 2005 - Kenet]

Stronghold 2 - kolejny tydzień

Garść wieści o Stronghold 2:

 • na stronie fireflyworlds.com pojawiły się 3 nowe screeny
 • stronghold.heavengames.com zaprezentowało tekst o twierdzy Stolzenfels (jeden z historycznych zamków dostępnych w Twierdzy 2) i 2 ekskluzywne screeny
 • kolejna polska zapowiedź Stronghold 2 (podziękowania dla Kacpra K. za link)
 • filmik "Living like a Lord" dostępny już także w innych serwisach, m.in.: Gry-Online.pl, Gamershell , 3Dgamers, Worthplaying

#komentarze [0]

<1234567891011>ostatnia

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij