Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Stronghold Legends - O grze

Infromacje o Stronghold Legends

strona internetowa: StrongholdLegends.com
producent: Firefly Studios
wydawca: Take 2 Interactive
dystrybutor PL: Cenega Poland
kategoria: historyczna strategia czasu rzeczywistego / RTS

Data Premiery:
Świat: 13 października 2006
Polska: 15 grudnia 2006

tryb gry: single/multiplayer
tryb multiplayer: LAN/Internet; liczba graczy: 1-4
wymagania wiekowe: 12+

Uwaga! Gra zawiera przemoc i treści związane z alkoholem !

nośnik: 1 DVD
cena: 80-99 zł

Stronghold Legends

Stronghold Legends

to strategia czasu rzeczywistego w której naszym zadaniem będzie budowa fortec rodem z baśni. Z łatwością dostrzegamy w niej połączenie pięknych efektów wizualnych z epickimi legendami średniowiecza.

Główne zalety gry Stronghold Legends to:

 • 24 misje zawarte w 3 zróżnicowanych kampaniach, w których wcielamy się w takie mityczne sławy jak Król Artur, Dietrich von Hildebrand czy nawet w samego Hrabiego Drakulę prowadząc do boju jednostki z piekła rodem...
 • 31 jednostek zróżnicowanych pod względem umiejętności bojowych
 • O wiele więcej sprzętu oblężniczego i pułapek wspierających nas podczas oblężeń zarówno naszego zamku jak i wroga.
 • Edytor map - 3 typy ziem mogą być połączone w jedną mapę
 • Dostępność trzech ras do wyboru
 • Czteroosobowy tryb Multiplayer
 • Zmiany w silniku gry przyśpieszające ładowanie gry i podnoszące jakość grafiki.
 • Poprawiony graficznie interfejs gry, przez co wygląda o wiele ładniej niż w Stronghold 2
 • Bardziej wyrafinowana sztuczna inteligencja komputerowych przeciwników

Stronghold Legends

Na naszej stronie znajduje się galeria screenów z Stronghold Legends.

Stronghold Legends jest nową, zmodyfikowaną i udoskonaloną wersją Stronghold 2. Głównym założeniem twórców było zrezygnowanie z rozwiniętego systemu gospodarczego opartego na wielu łańcuchach produkcyjnych i rozwinięcie dynamizmu akcji. Wprowadzono elementy fantasy, dużą liczbę nowych jednostek i machin.

W grze mamy trzy kampanie. Najłatwiejsza a zarazem najdłuższa jest ta dotycząca działalności Króla Artura i jego walki o tereny Anglii. Dzięki grze mamy możliwość poznania historii rycerzy Okrągłego Stołu, ich tajemnic i przygód, będziemy wziąć udział w budowie i obronie zamku Camelot, wyruszymy też w podróż w poszukiwaniu Świętego Grala.

Kolejna pod względem trudności jest kampania o bohaterze mitologii nordyckiej - Zygfrydzie Fafnesbane. Cała jego historia związana jest z lodowymi twierdzami i mroźnym klimatem. Ma on do dyspozycji czarnoksiężnika, niedźwiedzie polarne, mroźne wiedźmy, lodowe olbrzymy oraz inne równie oziębłe jednostki...

Ostatnia, najtrudniejsza legenda dotyczy Vlada Tepesa (znanego jako hrabia Drakula) - pogromcę Turków. Jego mroczny zamek urozmaicają głowy nabite na pal a wszędzie biegają piekielne jednostki takiej jak wilkołaki, impy czy gigantyczne nietoperze.

Twórcy gry postarali się, by twierdza każdego z głównych bohaterów gry wyróżniała się nie tylko pod względem wyglądu, ale również najróżniejszymi systemami obronnymi.. Jeżeli chodzi o systemy obronne to rzucają się w oczy takie ciekawostki jak harpuny, tworzące tak naprawdę jedyną skuteczną ochronę przed potężnymi smokami, ziejące ogniem smoki w klatkach montowanych do muru czy lodowe lustra zamrażające na pewien czas jednostki wroga. W tej odsłonie gry zwiększono nacisk na walkę, zautomatyzowano częściowo gospodarkę i dodano takie ułatwiające dodatki jak automatyczna sprzedaż towarów z magazynu. Ponadto teraz każdy z władców ma możliwość pozyskiwania specjalnych, dostępnych tylko dla siebie produktów co jeszcze bardziej urozmaica grę.

Jeżeli chodzi o część militarną gry to, również znajdujemy w niej wiele zmian. Przede wszystkim wprowadzenie jednostek latających co niejednokrotnie zmusza nas do całkowitej zmiany strategii. Ciekawą nowością jest wprowadzenie punktów chwały (Glory points). Zdobyć je można tylko przez bezpośrednią walkę co zachęca do częstych, agresywnych wypadów poza zamek. Za owe punkty można wybudować statuy, generujące honor. Ponadto łucznicy nie są już tak niezwyciężeni, specjalna jednostka „vampiric creeper„ bez problemu pokonuje mury, a ponadto jest odporna na nasze strzały. Te nowości podnoszą jakość gry i urozmaicają w ogromnym stopniu rozgrywkę. A to jeszcze nie wszystko.

Jeżeli chodzi o technikę to wypada wspomnieć, że gra oparta jest na udoskonalonym silniku Stonghold 2. W znacznym stopniu poprawiono grafikę, która wygląda o wiele ładniej niż w poprzedniej odsłonie tej serii. Poprawiono też interfejs użytkownika, który wygląda teraz dużo lepiej.

W trybie mulitplayer również poczyniono pewne zmiany. Dodano i ulepszono kilka trybów rozgrywki takich jak Wojna o Zasoby czy Król Wzgórza.

Stronghold Legends

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij