Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Stronghold Crusader - o grze

Rycerz Pod koniec września 2002 roku ukazała się gra Stronghold Crusader. Jest to samodzielny produkt, ale mający status dodatku do gry Stronghold. Czyli nie potrzebujemy „zwykłej” Twierdzy, aby zagrać w Stronghold Crusader.

Krucjata przenosi akcję gry do XI/XII wieku, w czasy wypraw krzyżowych. Do znanych z Twierdzy jednostek dołączyły nowe (w sumie 8). Wśród nich znajdziemy zabójców, bezszelstnie wspinających się na mury zamku i eliminujących przeciwnika, konnych łuczników, grenadierów, niewolników, a także balistę ogniową.

Screen z gry. Stronghold Crusader zawiera 4 oddzielne kampanie oraz najważniejszą z nowości – tryb skirmish (potyczka). W tym trybie możemy współzawodniczyć z maksymalnie 7 lordami kon­trolowanymi przez komputer, których możemy wybrać spośród 11 różnych przeciwników. Oprócz czterech przeciwników znanych z Twierdzy, czyli Szczura, Wieprza, Węża oraz Wilka znajdziemy jeszcze: Kalifa, Sułtana, Saladyna, Ryszarda Lwie Serce, Fryderyka Barbarosse, Filipa I, Szeryfa z Nottingham. Lordów sterowanych przez komputer możemy również dołączyć do gier w trybie Multiplayer.

Każda z 11 S.I. ma swoje mocne i słabe strony, swój własny styl gry. Szybko przekonacie się, że Szczur, czy Wąż nie są zbyt wymagającymi przeciwnikami. Z kolei Ryszard Lwie Serce, Wilk, czy Fryderk Barbarossa są w stanie sprawić Wam sporo kłoptów.

W grze znajdziemy także prawdziwe wyzwanie dla każdego z graczy, przygotowaną przez twórców kampanię Skirmish, która składa się z 50 połączonych i predefiniowanych rozgrywek typu skirmish, w których poziom trudności będzie rósł z każdą wygraną rozgrywką.

Screen z gry. Nie zabrakło także rzeczy znanych z Twierdzy. Ponownie mamy dostęp do trybu gry swobodnej, w którym możemy zbudować swój zamek marzeń, a następnie przetestować jego obronę. Do Krucjaty dołączony również rozbudowany edytor map.

Podobnie jak w Stronghold dysponować bę­dziemy sporym zasobem środków defensywnych (wilcze doły, wrzący olej, fosa, wieże). Nowością jest większa rola ognia, który w pustynnym klimacie będzie dużym zagrożeniem. Stronghold Crusader umożliwa także grę w trybie multiplayer (do 8 graczy), poprzez LAN lub Internet.

Producent gry: www.fireflyworlds.com

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij