Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Jak wstawić zdjęcie w Internecie

Aby zamieszczanie zdjęć na nie sprawiało już nikomu kłopotów, w tym dziale zostanie przedstawiony krótki przewodnik, jak korzystać z serwera takiego, jak Imageshack.us.

 • Umieścić zdjęcie w Internecie.

  Cóż począć, gdy mamy zdjęcie na komputerze, a chcemy pokazać je innym? Najprościej jest wrzucić je na bezpłatny serwer trudniący się „uploadem” fotek. Takie serwery przyjmują obrazy mające nie więcej niż 1,5Mb.

  Jak sprawdzić, czy nasze zdjęcie nie jest za ciężkie? Najszybszym sposobem jest kliknięcie na nie prawym przyciskiem myszy oraz wybranie opcji Właściwości (ang. Properties). Tam napisane jest, ile nasze zdjęcie „waży”. Jeśli jest za duże, trzeba je zmniejszyc lub najzwyczajniej zapisać jako .jpg lub .png. Jeśli jest to konieczne, otwieramy program graficzny (nawet Paint wystarczy), otwieramy nasze zdjęcie i w Opcjach klikamy Zapisz jako…, po czym zapisujemy w wyżej podanych formatach. Teraz zdjęcie powinno być wystarczająco „lekkie”.

  Zatem, gdy zdjęcie jest już na naszym komputerze, wykonujemy następujące kroki:

  1. Wchodzimy na stronę www.imageshack.us
  2. Klikamy Wybierz, po czym znajdujemy interesujące nas zdjęcie i za­znaczamy je oraz klikamy Otwórz
  3. Gdy wszystko jest gotowe, naciskamy Upload. Czekamy.
  4. Nadal czekamy.
  5. Otwiera się nam strona, na której jest kilka linków. Nas interesują te dwa na samym dole. Link opisany jako „Show image to friends” służy do pokazania zdjęcie na stronie Imageshack. Z kolei „Direct link to image” odnosi się do samego zdjęcia. Ten link nas interesuje, gdy chcemy wstawić zdjęcie np. na stronę.
 • Umieścić zdjęcie na forum.

  W tym przypadku postepujemy zgodnie z poprzednią procedurą, z tym, że w ostatnim punkcie nie wybieramy ostatnich linków, a pierwsze u góry. Link drugi i trzeci od góry są odnośnikami do zdjęcia posługującymi się jego miniaturką. Najprościej mówiąc, gdy wstawimy jeden z tych kodów na forum, w naszym poście pojawi sie miniaturka zdjęcia, na którą będzie trzeba kliknąć, by zdjęcie pokazało się w całej okazałości. Zależnie od rodzaju forum stosuje się link drugi lub trzeci. W przypadku naszego forum, jest to link drugi od góry.

 • Umieścić miniaturkę w pracy.

  Czasem zdarza sie, że w pracy (recenzji, opowiadaniu) potrzebna jest miniaturka opisująca jakieś wydarzenie. W tym wypadku równiez stosujemy www.imageshack.us. Jednak procedura wstawiania zdjęcia nieco się różni.

  Przede wszystkim, tuż po wybraniu zdjęcia, a jeszcze przed kliknięciem Upload, należy zaznaczyć opcję &bdqup;Without size bar”, która znajduje się zaraz nad opcją „resize image”. Po jej zaznaczeniu i kliknięciu Upload wybieramy link pierwszy od góry i ten właśnie kod wstawiamy w naszej pracy. Dzięki tym zabiegom na miniaturcie nie będzie czarnego paska oceniającego wielkość obrazu.

pozdrawiam, Al Ganonim

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij