Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Stronghold Kingdoms

Logo Stronghold Kingdoms

Stronghold Kingdoms to pierwsza gra MMORTS na świecie. Jest to wyjątkowa hybryda rozgrywki sieciowej i stacjonarnej, łącząca w sobie interaktywną i społecznościową grę online z barwnie przedstawionym średniowiecznym światem dobrze prosperujących wiosek i pełnych dramatyzmu bitew.

Charakterystyka gry

Buduj, rozwijaj i podbijaj wioski, rosnąc w siłę

 • Zaplanuj w swoich wioskach optymalny rozkład budynków, by zmaksymalizować produkcję
 • Do wyboru jest wiele typów wiosek, z których każda ma jakieś zalety... górska forteca, wybrzeże handlowe, równiny, uprawy rolne itp.

Graj ramię w ramię z tysiącami graczy w średniowiecznym świecie, który jest stale dostępny

 • Zwiedzaj świat gry za pomocą w pełni interaktywnej mapy z funkcją powiększenia
 • Kontaktuj się, walcz i handluj z państwami istniejącymi w rzeczywistym świecie

Buduj potężne zamki, by zmiażdżyć najeźdźców

 • Oglądaj swoje bitwy w czasie rzeczywistym
 • Analizuj zamki przeciwników pod kątem słabości, które możesz wykorzystać

Poznawaj możliwości potężnego drzewa rozwoju

 • Dostosuj prowadzone badania do własnego stylu gry
 • Wyspecjalizuj się w handlu, walce, rolnictwie, szpiegostwie i wielu innych dziedzinach

Stwórz własny, niepowtarzalny wizerunek średniowiecznego szlachcica lub szlachcianki

 • Awansuj, zdobywając kolejne rangi — od skromnego chłopa po potężnego królewicza
 • Zostań szeryfem, rządcą, a nawet królem, walcząc o zwycięstwo w szeregach frakcji

Wygląd rozgrywki

Na początku dostajemy pod opiekę jedną wioskę, na standardowym typie terenu, ze zrównoważonymi surowcami i sporą ilością miejsca. Tym razem, przed postawieniem każdego kolejnego budynku trzeba dobrze się zastanowić. Od wybranego miejsca zależeć będzie wysokość produkcji, a dodatkowo nieodpowiednio umiejscowiony budynek może znacząco ograniczyć ilość wolnego miejsca... Niestety wioska jest oddzielona od zamku i nie ma możliwości tworzenia fortec w taki sposób, jak w poprzednich częściach gry

Stronghold Kingdoms - mapa świata

Poza ekranem widoku wioski dużo dzieje się na samej mapie świata. Co jakiś czas, w losowych miejscach pojawiają się legowiska wilków, bandyci, stosy z surowcami, wrogie namioty oblężnicze i zamki przeciwników znanych z pierwszej części Stronghold. Z namiotów co pewien czas wysyłane są ataki do wszystkich wiosek w parafii. Jeśli uda nam się przetrwać oblężenie - otrzymamy sporą porcję honoru. W przeciwnym wypadku honor stracimy. W przeciwieństwie do zamków wroga, namiotów nie można niszczyć. Znikają samoczynnie po ostatniej fali ataków

Stronghold Kingdoms - jednostki

Niestety zmniejszyła się ilość dostępnych jednostek. Nasza armia może składać się tylko z chłopów, łuczników, pikinierów, mieczników, katapult oraz kapitanów (posiadających specjalne umiejętności). Aby móc rekrutować poszczególne typy jednostek i produkować potrzebną broń należy wykonać odpowiednie badania.

W grze dostępne jest bardzo rozbudowane drzewo badań, podzielone na 4 kategorie - przemysł, militaria, rolnictwo i edukacja. Ponieważ punkty badań otrzymujemy w małych ilościach ważne jest, aby używać je z rozwagą. Odpowiednie badania mogą dać nam sporą przewagę nad innymi graczami, ale jeśli popełnimy gdzieś błąd, nie można go cofnąć.

Stronghold Kingdoms - badania

O poziomie gracza decyduje jego ranga, podnoszona stopniowo poprzez punkty honoru, oraz ilość punktów rankingowych. Punkty zdobywa się głównie za stawianie budynków, rozbudowę zamku, podnoszenie rangi lub zdobywanie osiągnięć - tzw. "achievements". Można je uzyskać za wszelakie rzeczy - od przetrwania ataku składającego się z określonej ilości jednostek po zorganizowanie bankietu dającego odpowiednio wysoką ilość punktów honoru. Osiągnięcia można zobaczyć wchodząc w menu zwiększenia rangi. Jednak aby dostać jakąś premię do honoru, należy zdobyć srebrny medal Achievementu.

Stronghold Kingdoms - badania

Kolejną zmianą w stosunku do poprzednich części serii Stronghold są karty, które będą głównym źródłem dochodu twórców gry. Po wpłaceniu odpowiedniej kwoty, gracze mogą kupić pewną ilość koron firefly, które z kolei możemy wydać na paczki kart. Dostępne są ich różne odmiany w 5 kategoriach. Niektóre zwiększają produkcję, inne przyśpieszają zwiadowców lub wojska, jeszcze inne jednorazowo dodają surowce. Dzięki temu, że karty działają tylko przez określony czas (maksymalnie 24 godziny), gracze nie używający ich, lub kupujący małe ilości również mają szanse na rozwój. Nieużywane i niepotrzebne karty można zamieniać na punkty, które są walutą do zakupu pojedynczych kart (tym razem wybieranych przez graczy z listy).

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij