Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Stronghold Crusader II

Opis gry

Crusader 2 zabierze graczy z powrotem do historycznych bitew na Bliskim Wschodzie pomiędzy brutalnymi rycerzami i porywczymi Kalifami.

Gra posiada nową stronę wizualną, nowy interfejs, nowych żołnierzy i przeciwników komputerowych. Stronghold Crusader 2 to obiecujące połączenie wspaniałej grywalności oryginału i szybkich potyczek z całkiem nowymi mapami, jednostkami, pułapkami i unikalnymi konstrukcjami zamków nie widzianymi dotąd w serii Twierdza. Oko gracza ucieszy zupełnie nowa szata graficzna, stworzony na nowo interfejs dla lepszego panowania nad wojskami podczas bitwy, zdarzenia żywiołowe, fizykę w czasie rzeczywistym oraz wiele ulepszeń rozgrywki, Crusader 2 obiecuje takie same uzależnienie od gry i intensywną rozgrywkę, które towarzyszyły pierwowzorowi.

Główne cechy

 • Grafika – brutalna pustynna wojna z olśniewającą szatą graficzną i fizyką w czasie rzeczywistym
 • Jednostki – Nowe jednostki, takie jak bezlitosny Poganiacz niewolników, czy Templariusz
 • Zdarzenia – dynamiczne zdarzenia jak niszczycielska Burza piaskowa, czy Plaga szarańczy
 • Ośmiu przeciwników komputerowych – każdy z unikalnymi cechami, sposobem rozgrywki i wymagający innego podejścia podczas prowadzenia oblężeń,
 • Tryb potyczki – rozgrywka w trybie potyczki i klasycznym szlaku krzyżowca,
 • Tryb kooperacji – dzielenie się dostępem do budynków, jednostek oraz zasobów.

Tryby gry

Kampania - w ramach trzech kampanii możesz wziąć udział w jedenastu scenariuszach, w których towarzyszyć Ci będą historyczne postacie krzyżowców. Tutaj właśnie możesz uzyskać informacje o nowych jednostkach, machinach oblężniczych i budynkach dostępnych w grze TWIERDZA: KRZYŻOWIEC 2. Zaczynasz grę po stronie krzyżowców, u boku Ryszarda Lwie Serce, by następnie zwrócić się do Saladyna o pomoc w obronie ziem świętych.

Szlak potyczek - sześć zestawów potyczek z przeciwnikami sterowanymi przez komputer, w których szybko się spocisz wśród piasków pustyni. Na każdym kolejnym szlaku spotkasz trudniejszych przeciwników, a starcia będą coraz trudniejsze. Ukończenie finałowego szlaku jest potwierdzeniem mistrzowskiego opanowania gry TWIERDZA: KRZYŻOWIEC 2.

Pojedyncza potyczka - rozegranie potyczki według własnego pomysłu! Wybierz mapę, wybierz sprzymierzeńców i przeciwników oraz wprowadź własne ustawienia początkowe. Masz dostęp do nieskończonej liczby możliwości, dzięki czemu każda potyczka będzie niepowtarzalna. Przeciwnicy komputerowi zostali wymienieni kolejno według trudności. Warto zacząć od starcia ze Szczurem lub Szachem przed przejściem do mocniejszych przeciwników. Możesz oczywiście dobrać potężnych sprzymierzeńców, aby zrównoważyć siły w starciu.

Swobodne budowanie - w tym trybie masz możliwość stawiania budynków w spokojnym pustynnym odosobnieniu, wyłącznie w towarzystwie wielbłądów. Wybierz własne tempo rozwoju, by stworzyć swój idealny zamek.

Mapy użytkownika - mapy do pojedynczych rozgrywek umożliwiające ładowanie kampanii utworzonych przy użyciu edytora przez Ciebie lub przez innych użytkowników.

Gra wieloosobowa - możliwość toczenia średniowiecznych bitew z udziałem do 8 graczy, z przeciwnikami sterowanymi przez komputer lub w składzie mieszanym. Wygrywa ten, kto ostatni pozostanie na polu bitwy.

Przydatne linki

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij