Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Konto premium i karty

W grze Stronghold Kingdoms możemy skorzystać ze specjalnych kart, które mogą nam ułatwić rozrywkę, czy też wejść w posiadanie konta premium, które ma wiele dodatkowych funkcji niedostępnych dla graczy posiadających zwykłe konto. Oczywiście z racji, iż sama gra jest za darmo, karty i konto premium są płatne. Warto więc dowiedzieć się przedtem co możemy zyskać wydając nasze pieniądze.

Konto premium – aby otrzymać konto premium musimy kupić token, a następnie użyć go. Dostępne są dwa rodzaje: 7-dniowe i 30-dniowe.

 • konto premium daje nam możliwość stawiania do pięciu budynków w wiosce (jeden się buduje, reszta czeka w kolejce). Możemy również przemieszczać postawione już budowle.
 • mamy możliwość wybrania do pięciu badań jednocześnie – jedno badanie w toku, pozostałe cztery czekają w kolejce
 • możliwość automatycznego wysyłania zwiadowców po wybrane wcześniej towary, gdy nie jesteśmy zalogowani
 • możliwość automatycznego wysyłania kupców, aby sprzedać wybrane towary, gdy nie jesteśmy zalogowani
 • możliwość automatycznego atakowania wybranych przeciwników komputerowych (tylko z naszych wiosek), gdy nie jesteśmy zalogowani
 • możliwość automatycznego rekrutowania wybranych żołnierzy, gdy nie jesteśmy zalogowani

Karty strategiczne – przy zakupie mamy do wyboru cztery rodzaje paczek z kartami – losowe, przemysłowe, żywnościowe, czy militarne. W każdej paczce znajdziemy pięć kart. Jeżeli jakieś karty nie są nam potrzebne możemy je sprzedać, musimy jednak zebrać pięć takich kart. Dostaniemy za nie 25 punktów kart + ewentualnie kilka/kilkanaście punktów bonusowych. Większość kart możemy również kupić za wcześniej wspomniane punkty kart, lecz nie wszystkie.

Twórcy gry postanowili też, że za specjalne osiągnięcia każdy gracz dostawać będzie dodatkowo nawet do 14 kart tygodniowo. Domyślnie miało to być za darmo, jednakże wśród tych 10 osiągnięć dających dostęp do 14 kart w tygodniu, dwa razy występuje przymus wydania realnych pieniędzy. Całkiem za darmo można mieć jedynie trzy karty w tygodniu.

Karta

Karta

Każda karta może być użyta dopiero po osiągnięciu przez nas odpowiedniej rangi. Poziom, który jest wymagany do użycia danej karty jest widoczny w prawym dolnym rogu karty. Natomiast, gdy przej­dziemy do działu, w którym możemy kupować karty liczba, jaka pojawia się w lewym górnym rogu każdej karty oznacza ilość punktów kart, jakie są nam potrzebne do zakupu danej karty.

Karty podzielone są na różne rodzaje: jedzenie, surowce, honor, broń, badania, przemysł, zamek, armia, zwiadowcy, handel, religia. Jest kilka kart, które nie są przydzielone do żadnej z kategorii.

Jedzenie

Karty z kategorii „Jedzenie” zwiększają na parę godzin produkcję danego typu żywności lub błyskawicznie dodają pewną ilość do spichlerza. Niektóre karty zwiększają też na parę godzin popularność z powodu spożywania alkoholu, czy zwiększonych racji żywnościowych.

Karta

Surowce

Kategoria „Surowce” zawiera karty zwiększające produkcję drewna, kamienia, żelaza, czy smoły.

Karta

Honor

Karty z kategorii „Honor” zwiększają produkcję w budyn­kach, które wytwarzają dane towary wykorzystywane do organizacji bankietów.

Karta

Broń

W dziale „Broń” znajdziemy karty, które błyskawicznie dodają do naszej zbrojowni pewną ilość danego typu broni, czy zwiększają produkcję w warsztatach.

Karta

Badania

w dziale „Badania” znajdziemy karty, które błyskawicznie kończą jedno lub dwa badania, czy też karty, które dostać możemy jedynie w paczkach z losowymi kartami (np. doda­tkowy punkt badań, skrócenie pozostałego czasu aktualnego badania).

Karta

Przemysł

Karty z kategorii „Przemysł” dodają do naszego składu zapasów określoną ilość danego surowca.

Karta

Zamek

W kategorii „Zamek” dostaniemy karty, które mogą nam ułatwić budowę, czy obronę naszego zamku. Karty te przyspieszają budowę naszego zamku, czy też błyskawicznie kończą kilka godzin prac budowlanych. Mogą też wzmocnić nasze mury, czy dodać kilku dodatkowych rycerzy do obrony naszego zamku.

Karta

Armia

Wział „Armia” zawiera karty pomagające nam w mili­tarnym aspekcie tej gry. Mogą zwiększyć prędkość naszej armii (jednorazowo lub na określony czas), czy błyskawicznie dodać kilku łuczników, pikinierów, albo uzbrojonych wieśniaków.

Karta

Zwiadowcy

W kategorii „Zwiadowcy” znajdują się karty zwiększające prędkość, czy pojemność zwiadowców. Można również znaleźć kartę, która błyskawicznie rekrutuje zwiadowców w danej wiosce.

Karta

Handel

Dział „Handel” zawiera karty zwiększające prędkość lub pojemność kupców. Niektóre karty błyskawicznie kończą następną podróż naszych handlarzy, czy rekrutuje kupca w naszej wiosce.

Karta

Religia

Karty w dziale „Religia” zwiększają prędkość mnichów, czy ilość chorób, jakie mogą wyleczyć.

Karta

Inne karty

Karty, które nie są przydzielone do żadnej z powyższych kategorii to m.in. karty, które czasowo zwiększają prędkość budowy w naszej wiosce, dodają na kilka godzin pewną ilość punktów do mnożnika honoru, dodają niewielką ilość złota, czy dają nam dodatkowych wieśniaków w danej wiosce.

Karta

Lutel

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij