Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Wiadomości

<12345678>ostatnia

[piątek, 10 sierpnia 2012 - Siwy]

Garstka informacji o Stronghold 3 i nowe mapy

Dział o najnowszej części Twierdzy świecił pustkami, dlatego wreszcie przygotowałem odrobinę podstawowych informacji. Mianowicie opisałem jednostki i machiny oblężnicze dostępne w grze. Poza tym w dziale z mapami graczy zagościły kolejne 3 mapy Threeth'a.


Oficjalny kanał StrongholdNet na YouTube!

Dzięki zapałowi jednego z najlepszych polskich graczy Stronghold Crusader, będącego już na swego rodzaju emeryturze, Lutela, pomysł z utworzeniem kanału oficjalnej polskiej strony o grach z serii Stronghold na YoutTube nie upadł, a przeciwnie – nabrał rozpędu. Lutel nagrał poradnik pomagający przejść kampanię w pierwszej odsłonie Twierdzy. Na tę chwilę na naszym kanale jest pierwsze 9 misyj, ale nasz poradnikmistrz opracowuje kolejne.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału, bo z biegiem czasu będą tam też różne inne filmy i porady, a także, oczywiście, do oglądania filmów, bo są naprawdę ciekawie nagrane i opowiedziane.

#komentarze [0]

[środa, 25 lipca 2012 - Siwy]

I oficjalny turniej StrongholdNet - szczegóły

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego news'a została już ustalona data i godzina pierwszego event'u w Stronghold Crusader. Otóż uznaliśmy za stosowny termin sobotę, 28 lipca, godz. 20. Zapraszamy wszystkich graczy do uczestnictwa. Szczegóły, zapisy i organizacja turnieju na forum.

#komentarze [0]

[niedziela, 22 lipca 2012 - Odyn]

I Oficjalny Turniej StrongholdNet

Na oficjalnym polskim forum StrongholdNet rozpoczynamy cykl comiesięcznych event'ów – jednodniowych turniejów w Stronghold Crusader rozgrywanych w ostatni weekend każdego miesiąca. Pierwszy z nich wypada w następny weekend, prawdopodobnie w sobotę o godzinie 20. Ostateczny termin i godzina zostaną podane w środę na forum w temacie z event'em. Zachęcamy wszystkich graczy do uczestnictwa, bez względu na stopień zaawansowania w grze! Turniej jest rozgrywany za pośrednictwem programu GameRanger. Jak każde zawody, ten turniej także posiada swój regulamin.


Wyniki I Turnieju Szachowego StrongholdNet

Upłynęło sporo wody w Wiśle, ale zakończył się wreszcie I turniej Szachowy StrongholdNet, który został zorganizowany na naszym forum. Oto trzech najlepszych szachistów StrongholdNet:

 1. Atylla zostaje mistrzem szachowym StrongholdNet
 2. Siwy zostaje vicemistrzem szachowym StrongholdNet
 3. Tay zajmuje 3. miejsce

#komentarze [0]

[poniedziałek, 16 lipca 2012 - Siwy]

V konkurs na mapę do Stronghold

Na naszym forum został zorganizowany kolejny konkurs na mapę do gry Stronghold. Tym razem, tak jak ostatnio, tematem jest stworzenie mapy z fortecą, którą gracz będzie oblegać, albo bronić. Siła zależy nam na tym, by zamki były wykonane jak najkunsztowniej. Mogą to być także odwzorowane historyczne twierdze. Mapy można zgłaszać do konkursu do 15 sierpnia 2012r. w temacie konkursowym.

#komentarze [0]

[środa, 9 maja 2012 - Odyn]

Kolejny patch do Stronghold 3

Od czasu bardzo rozczarowującej premiery trójki minęło już sporo czasu. Firefly Studios jednak cały czas walczy o swoje dobre imię oraz o graczy, wypuszczając kolejne aktualizacje Stronghold 3. Przeglądając aktualności na stronie producenta, naliczyłem 11 sztuk wpisów informujących o nowych łatkach... Mam nadzieję, że w końcu doczekam dnia, w którym gra będzie na tyle dopracowana i zbalansowana, że będzie warto wyciągnąć ją w końcu z pudełka i zainstalować :)
Patch z jubileuszowym numerkiem 1.10, który wypuszczony będzie 11 maja, ma wprowadzać m.in.:

 • możliwość wyboru trybu pełnoekranowego i w okienku
 • nowy tryb multiplayer "Koordynacja"
 • zróżnicowanie siły jednostek miotających w zależności od terenu
 • wyeliminowany problem z przesuwaniem kamery podczas oddalania
 • poprawki w wydajności i płynności działania gry
 • drobne zmiany balansujące rozgrywkę (szybkość jednostek, wysokość produkcji budynków, współczynnik imigracji)

Wyniki sondy

Najwyższa pora, żeby podsumować ankietę i uruchomić kolejną. Ostatnie pytanie było z pozoru proste - "Czy kupisz Stronghold 3?"

 • 551 głosów - 41% : Tak, ale poczekam aż będzie tańsza.
 • 377 głosów - 28% : Nie wiem. Poczekam na pierwsze opinie.
 • 272 głosy - 20% : Tak, od razu po premierze.
 • 151 głosów - 11% : Nie, mam już dość Strongholdów.

#komentarze [0]

[niedziela, 11 marca 2012 - Siwy]

Prace konkursowe dodane!

Zgodnie z zapowiedzią z 20 listopada 2011r. prace z konkursu zostały umieszczone na stronie. Ogromną robotę wykonał Lutel przygotowując artykuły dotyczące Stronghold Kingdoms, opisujące: surowce, badania, punkty badań, sposoby na obronę i atak, przeciwników kompu­terowych, konto premium oraz karty.

Także bardzo owocna okazała się praca Lorda Smerfa, a mianowicie artykuł o jednostkach w Stronghold Kingdoms. Strona wzbogaciła się także o ciekawą kampanię do pierwszej części Stronghold'a autorstwa Kupca Hrupkuw, a dział Mapy graczy o jego pojedynczą mapę „Kamieniec Podolski”.

#komentarze [0]

[sobota, 7 stycznia 2012 - Siwy]

Mapy graczy na stronie

Kiedy pierwszy raz wszedłem na stronę, a było to już dawno temu, od razu zacząłem szukać działu z mapami innych graczy. Niestety, ku mojemu niezadowoleniu, nie znalazłem takiego. Kilka lat później, kiedy na dobre zadomowiłem się na tutejszym forum, wpadłem na pomysł stworzenia takiej podstrony samodzielnie. Przez jakiś czas pomysł ten do mnie wracał, aż w końcu wziąłem się do roboty i oto mapy najlepszych mapmakerów w Polsce są zebrane w jedno miejsce i opublikowane na oficjalnej Polskiej stronie serii Stronghold

Jeśli chcesz, aby Twoja mapa znalazła się tutaj, wstaw ją na nasze forum w dziale Edytor Map, a jeśli będzie na tyle dobra, aby opublikować ją tutaj, zrobimy to. Wszelkie uwagi, sugestie i zażalenia związane z tym działem (być może czyjąś mapę pominąłem) prosimy pisać w tym temacie na forum.

#komentarze [0]

[niedziela, 20 listopada 2011 - Odyn]

Wyniki konkursu

Konkurs na pracę związaną z serią Stronghold został rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy różnorodne prace od sześciu uczestników. Jury oceniło wkład pracy, jakość oraz pomysłowość wszystkich przesłanych materiałów. Po wyliczeniu średniej z wszystkich ocen wyniki ukształtowały się następująco:

I. Lutel
7 artykułów dotyczących Stronghold Kingdoms

II. Kupiec Hrupkuw
kampania do Stronghold

III. Lord Smerf
opis jednostek wojskowych w Stronghold Kingdoms

IV. Tay
opis misji kampanii militarnej Stronghold

Wszystkie powyższe prace, po przeniesieniu ich do html'a, zasilą zbiory strony.


Aktualizacje Stronghold 3

Tymczasem Firefly Studios nieustannie pracują nad poprawianiem błędów w swojej najnowszej produkcji. Od czasu premiery Stronghold 3 wypuszczone został już trzy większe łatki dodające nowe funkcjonalności i poprawiające najbardziej irytujące błędy w grze. Co prawda wszystkie te błędy powinny być wyeliminowane jeszcze przed opublikowaniem gry, ale i tak firmie należy się uznanie za to, że nie zostawiają graczy z niedokończonym produktem.

Jest nadzieja, że za kilka miesięcy, po kilku(nastu) kolejnych aktualizacjach, Stronghold 3 stanie się w końcu tym, na co wszyscy fani serii tak długo czekali. Jak na razie, niestety gra zbiera głównie negatywne opinie.

#komentarze [0]

[wtorek, 25 października 2011 - Odyn]

Twierdza 3 do wygrania!

W końcu doczekaliśmy dnia premiery najnowszej części Twierdzy. Część osób, zamawiających grę w przedsprzedaży już otrzymała swoje długo wyczekiwane przesyłki i może testować dzieło Firefly Studios.

Dzięki współpracy z firmą Cenega daję Wam możliwość sprawdzenia, czy S3 faktycznie jest najlepszą grą z całej serii i dołączenia do szczęśliwego grona jej posiadaczy. Na forum organizuję konkurs, w którym do wygrania jest jeden egzemplarz Stronghold 3, a także zniżki na zakup gry.
Szczegóły w temacie konkursowym.

#komentarze [0]

[wtorek, 18 października 2011 - Odyn]

Twierdza 3 już w sklepach

Najnowszą część serii można zamówić w wersji podstawowej za 99.99zł oraz w edycji kolekcjonerskiej za 189.99zł. Oczywiście gra zostanie wysłana dopiero po premierze.


Wyniki sondy

Korzystając z okazji podsumuję odpowiedzi na pytanie "Jaką kwotę będziesz w stanie przeznaczyć na bonusy w Stronghold Kingdoms?". W sondzie padło 1690 odpowiedzi:

 • 607 głosów - 36% : nie gram w Stronghold Kingdoms
 • 573 głosy - 34% : nie mam zamiaru kupować bonusów
 • 171 głosów - 10% : poniżej 20zł
 • 169 głosów - 10% : powyżej 100zł
 • 125 głosów - 7% : 20-50zł
 • 45 głosów - 3% : 50-100zł

Jeśli deklaracje graczy są prawdziwe, to przychód dla Firefly Studios od polskich graczy powinien być całkiem niezły ;)

#komentarze [0]

[czwartek, 6 października 2011 - Odyn]

Twierdza 3 trafiła do tłoczni

Wszystkie koguty pieją, że prace nad Stronghold 3 zostały zakończone, a matryca z grą trafiła do tłoczni :) Niestety na zakończenie procesu wydawniczego potrzeba jeszcze trochę czasu. Znana jest już jednak (prawdopodobnie) ostateczna data oficjalnej premiery - 25 października. Tego dnia powinniśmy zobaczyć najnowsze dzieło Firefly Studios zarówno na półkach sklepowych, jak i w wersji elektronicznej na Steamie.

Tymczasem Wilk, na swoim koncie twitter'a, wraz z informacją o złotym statusie gry, umieścił trailer przedstawiający militarne aspekty gry:

#komentarze [0]

[niedziela, 25 września 2011 - Odyn]

Kolejny dziennik dewelopera

Drugi film z serii "Dziennik dewelopera". Tym razem przedstawiony został nowy silnik graficzny i omawiane jego możliwości:

#komentarze [0]

[piątek, 5 sierpnia 2011 - Odyn]

Pierwszy konkretny film ze Strongold3

Pierwszy filmik z serii "Dziennik dewelopera" - podstawy:

#komentarze [0]

[poniedziałek, 11 lipca 2011 - Odyn]

Trochę spóźnionych nowinek

Na łamach serwisu GameSpot, pojawiła się zapowiedź Stronghold 3. Można wyczytać z niej sporo nowych informacji o systemie walki wspieranym przez silnik fizyczny, a także o życiu mieszkańców naszych zamków.

Wewnątrz powyższego artykułu znajduje się krótki filmik, na którym w końcu można zobaczyć działanie gry. Trzeba przyznać, że efekty, o których do tej pory można było tylko poczytać prezentują się na prawdę dobrze.
Kolejny filmik znajdziemy na stronie Stronghold 3.

Dla graczy, którzy nie mogą doczekać się najnowszej Twierdzy przygotowano ciekawą propozycję. Na twitterze można zadawać pytania dotyczące gry naszemu największemu wrogowi - Wilkowi. Jak widać, po upadku z wieży w pierwszej odsłonie serii stał się dużo bardziej otwarty i cierpliwy...

Niedawno zmieniony został układ i szata graficzna oficjalnej strony Stronghold 3. O dziwo, w nagłówku, obok flagi brytyjskiej i niemieckiej zagościły także polskie kolory :) Co prawda polskojęzyczna wersja strony nie jest całkowicie przygotowana i miejscami brakuje ogonków, jednak sam fakt uwzględnienia nas w tłumaczeniu jest wyróżnieniem. Fajnie, że Firefly Studios docenili polską społeczność graczy.

#komentarze [0]

[piątek, 10 czerwca 2011 - Odyn]

Polska wersja Stronghold 3!

Na stronie Cenegi pojawiła się świetna, wyczekiwana przez wielu graczy informacja - Stronghold 3 będzie wydane również w wersji polskiej. Do tego najprawdopodobniej ukaże się w dniu światowej premiery gry, czyli we wrześniu 2011 roku.

Link do newsa Cenegi

#komentarze [0]

[wtorek, 24 maja 2011 - Odyn]

Następna spowiedź Simona

Po raz kolejny gracz o nicku Kaczla wypatrzył nowe materiały dotyczące Stronghold 3 :) Tym razem jest to obszerny wywiad przeprowadzony przez ekipę Stronghold Heaven, który na szczęście odbiega formą pytań od wszystkich poprzednich.

Simon opowiada między innymi o rozmiarach map, o wpływie czasu na działanie trybu dnia i nocy, o sposobie dystrybucji i aktywacji gry oraz o poradach przyjmowanych od graczy.

Wersja oryginalna (angielski)

#komentarze [0]

[czwartek, 28 kwietnia 2011 - Odyn]

Kolejny wywiad

Simon Bradbury przycupnął na rozmowę z chłopakami z Elite Gaming Republic, aby podyskutować o wszystkim i niczym, co dotyczy Stronghold 3.

Ogólnie poruszone zostały te same tematy, które wałkowane były w poprzednich wywiadach, ale jak zwykle, między wersami można znaleźć kilka drobnych nowinek. Na przykład dotyczących wyglądu kampanii ekonomicznej - gracze będą mogli w łatwy sposób umieszczać swoje wyniki na internetowej, ogólnodostępnej tablicy.

Wersja oryginalna (angielski)

#komentarze [0]

[poniedziałek, 11 kwietnia 2011 - Odyn]

Kilka nowości

Dzięki uprzejmości Kuby - jednego z użytkowników, poznałem kilka dodatkowych informacji dotyczących Stronghold 3:

 • Gra jest już dostępna w przedsprzedaży za $49.99 (obecnie ok. 140zł) w serwisie GameStop oraz HMV.
 • Planowana data premiery po przesunięciu terminu to dopiero 1 sierpnia.
 • Minimalne wymagania sprzętowe, na podstawie informacji z Steam są znane. Umieściłem je na podstronie O Stronghold 3.

Dodatkowo dodałem opis budynków i punktów honoru w dziale Stronghold Kingdoms.

#komentarze [0]

[piątek, 1 kwietnia 2011 - Odyn]

Nowy wywiad z Simonem Brandbury

Tym razem założyciel Firefly Studios otrzymał serię pytań od redaktora GameSpot.
Pierwsze dwie strony nie wnoszą raczej nic nowego, ale na ostatniej można dowiedzieć się nieco więcej m.in. o pułapkach służących do obrony, typach misji ze względu na cykl dnia i nocy oraz o trybie multiplayer.

Wersja oryginalna (angielski)

#komentarze [0]

[piątek, 25 marca 2011 - Odyn]

Opóźnienie premiery Stronghold 3

Przedstawiciele SouthPeak Interactive - wydawcy Stronghold 3 opublikowali informację o przełożeniu terminu premiery gry. Najnowsza Twierdza pojawi się w sprzedaży dopiero latem, a nie jak wcześniej zapowiadano - w pierwszym kwartale tego roku.
Nie podano powodu opóźnienia, ale można się domyślać, że Firefly Studios źle przeliczyli siły na zamiary...

Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość. Osobiście wolę poczekać nieco dłużej, niż otrzymać niedokończony, robiony w pośpiechu produkt...


Wyniki sondy

Ankieta z pytaniem "Z którą grą wiążesz większe nadzieje?" była aktywna przez wyjątkowo długi okres czasu. Wyniki są następujące:

 • Stronghold 3 - 1398 głosów - 69%
 • Stronghold Kingdoms - 471 głosów - 23%
 • Żadna z nich nie przypadła mi do gustu - 170 głosów - 8%

#komentarze [0]

[czwartek, 17 lutego 2011 - Odyn]

Nowa lista graczy

Całkowicie zmieniłem organizację listy graczy. Koniec z wysyłaniem maili i ręcznym dodawaniem kolejnych osób. Korzystając z okazji cała lista zostanie odświeżona. Przez kilka lat działalności zebraliśmy prawie 250 graczy, z których jedynie niewielka część nadal gra w Strongholdy.

Sposób dopisywania się od strony użytkowników serwisu pozostał praktycznie niezmieniony. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Dodane zostało jedynie pole e-mail, na wypadek, gdybym w przyszłości chciał przeprowadzić kolejne czyszczenie z nieaktywnych graczy. Oczywiście adres e-mail nie będzie wyświetlany na stronie.

Obecnie na liście zostało 50 ostatnio dodanych osób.

#komentarze [0]

[niedziela, 13 lutego 2011 - Odyn]

Wyniki konkursu

Na forum rozstrzygnięty został trzeci konkurs dla twórców map w edytorze Stronghold. Tym razem zadanie polegało na stworzeniu mapy swobodnej budowy, przedstawiającej krajobraz. Oceniana była różnorodność, pomysłowość i realizm, a ujemne punkty zostawały przyznawane za chaotyczność, monotonność i zbyt kwadratowe elementy krajobrazu.

Wyniki są następujące:

I. Adax za mapę Izmirt
Adax - Izmirt

II. Olowek za mapę Wybrzeże
Olowek - Wybrzeże

III. Siwy za mapę Kotlina
Siwy - Kotlina

IV. ex aequo Tay - Górskie jezioro oraz
Przemusio - Christmas Fortress

V. DarnokOK - Sokoli Szlak

Mapy konkursowe do pobrania można znaleźć w temacie konkursowym


Nowy wywiad

Rosyjski magazyn Gamestar przeprowadził niedawno wywiad z Simonem Brandbury. Mimo, że jest to już trzecia rozmowa z Simonem, dotycząca Stronghold 3 w ostatnim czasie, to traktuje o zupełnie innych aspektach gry oraz pracy w Firefly Studios. Na pewno warto przeczytać.

Wersja oryginalna (angielski)


Poradnik

Strona została również zasilona przez poradnik gry w Stronghold Kingdoms. Lord Smerf dobrze przyłożył się do pisania, dzięki czemu powstał solidny artykuł przydatny zarówno dla osób dopiero zaczynających przygodę z tą grą, jak i dla młodych graczy.
Już wkrótce powinny pojawić się kolejne treści dotyczące SK. Planowane są opisy jednostek, budynków, wrogów pojawiających się na mapie i wiele więcej.

#komentarze [0]

[czwartek, 27 stycznia 2011 - Odyn]

Konkurs historyczny

Na forum, wspólnie z serwisem Tajemnice Antagarichu zorganizowany został konkurs.
Uczestnicy będą udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące średniowiecza, poprzez komunikator Gadu-Gadu. Przewidziane są trzy etapy. Każdy kolejny o wyższym poziomie trudności.

Zapraszam do wzięcia udziału wszystkich, którzy interesują się historią. To doskonały sposób na sprawdzenie swojej wiedzy.

Szczegółowe informacje można znaleźć na naszym forum.

#komentarze [0]

[czwartek, 30 grudnia 2010 - Odyn]

Muzyka w Stronghold 3

Na Jutubowym profilu Firefly Studios pojawił się filmik z krótkimi fragmentami muzyki ze Stronghold 3.
W opisie można przeczytać między innymi o tym, że S3 zawierać zarówno nowe utwory, jak i odświeżone wersje niektórych klasyków z poprzednich części. Cała ścieżka dźwiękowa będzie utrzymywana w podobnym tonie, co poprzedniczki. Raczej każdy potwierdzi, że muzyka w grach Stronghold zawsze dobrze do nich pasowała...

Film można zobaczyć klikając tutaj: Stronghold 3 music preview.

#komentarze [0]

[sobota, 20 listopada 2010 - Odyn]

Kolejny wywiad z Simonem Brandbury

Serwis Strategy Informer opublikował wywiad z założycielem Firefly Studios. Już drugi raz Simon odpowiada na pytania redaktorów dotyczące najnowszej produkcji - Stronghold 3.
Wersja oryginalna (angielski)
Wywiad przetłumaczony na język polski

Jeśli nadal czujecie pewien niedosyt informacji o S3, możecie poczytać poniższe zapowiedzi/przeglądy opublikowane w październiku:
PCGamer (angielski)
VideoGamer (angielski)

Przy okazji dodam, że niedawno ruszyły beta-testy Stronghold Kingdoms. Rejestracja jest otwarta, a gra w roli testera zupełnie darmowa. Aby założyć konto należy odwiedzić stronę StrongholdKingdoms.com.

#komentarze [0]

[sobota, 23 października 2010 - Odyn]

Koniec czwartych testów alfa

W okienku wiadomości od admina Stronghold Kingdoms pojawiła się informacja z terminem zakończenia testów alfa 4. Nastąpi to 28 października. Niestety gracze zostali pozbawieni najciekawszego okresu rozgrywki, ponieważ nie zostały ogłoszone warunki zwycięstwa.

Na razie nie wiadomo kiedy zacznie się etap Beta.

#komentarze [0]

[czwartek, 14 października 2010 - Odyn]

Kolejny rzut okiem na Stronghold 3

Po dość długim czasie stagnacji w końcu pojawiła się jakaś nowa publikacja dotycząca S3. Tym razem magazyn PC Gamer przedstawił dosyć obszerny przegląd najnowszej produkcji Firefly Studios. Niestety nie znalazły się w nim praktycznie żadne nowe informacje ani zdjęcia...

Niestety musimy czekać dalej.

#komentarze [0]

[piątek, 20 sierpnia 2010 - Odyn]

Nowe zdjęcia ze Stronghold 3

Na oficjalnej stronie Stronghold 3 pojawiła się spora ilość nowych screenów w rozdzielczości 1280x720 px. Widać na nich wyraźnie jak będzie prezentowała się zmiana pory dnia (a prezentuje się na prawdę dobrze). Ostatni obrazek jest wyjątkowo interesujący - przedstawia krowę wyrzuconą z trebusza na sporą wysokość :)

Tutaj można pobrać wszystkie screeny ze Stronghold 3 w jednym archiwum ZIP (8MB).

#komentarze [0]

[piątek, 13 sierpnia 2010 - Odyn]

Nowe informacje o Stronghold 3

W czasopiśmie CD-Action pojawił się trzy stronicowy artykuł dotyczący najnowszej produkcji Firefly Studios. Oprócz tego zostało w nim wyjaśnione dlaczego S2 i SL były niedopracowane i pełne błędów. Niestety nie powinienem umieszczać skanów czasopisma, ale mogę streścić najważniejsze informacje.

Stronghold 3

Rozgrywka w Stronghold 3 będzie przede wszystkim bardziej uproszczona i intuicyjna. Możemy zapomnieć o skomplikowanych łańcuchach zależności z drugiej części.
Pozyskiwanie honoru i system zadowolenia mieszkańców również będzie zmieniony. Koniec z przeskakiwaniem po kilku budynkach w celu zmiany wskaźnika popularności oraz z długim oczekiwaniem na efekty.

Stronghold 3

Szczegóły dotyczące jednostek nie są jeszcze znane, ale wiadomo już, że część z nich otrzyma specjalne umiejętności. Na przykład konni rycerze będą automatycznie zsiadać z koni i wchodzić po drabinach, natomiast włócznicy używając łomów będą w stanie wydłubywać fragmenty muru doprowadzając do jego przewrócenia.

Dzięki możliwości budowy muru o dowolnych krzywiznach oraz na planie koła nasze zamki będą mogły być bardziej zróżnicowane. Również domy chłopów różniące się wyglądem, w zależności od odległości do siedziby na pewno dodadzą uroku.

Stronghold 3

#komentarze [0]

[wtorek, 27 lipca 2010 - Odyn]

Pierwsze screeny Stronghold 3!

PCGZine, elektroniczne czasopismo o tematyce gier komputerowych otrzymało od autorów pierwsze obrazki i trochę dodatkowych informacji o Stronghold 3.
Gra jest obecnie we wczesnej fazie produkcji, ale od razu widać mocno zmodyfikowany silnik 3D, nowe krajobrazy i budynki.

Poniżej dodałem obie strony z czasopisma, które traktują o S3. Całość, w formacie pdf możecie pobrać tutaj.

Stronghold 3 Stronghold 3

Krótko streszczając - czeka nas powrót Wilka znanego z poprzednich części, kampania militarna i ekonomiczna, całkowity tryb 3D dający możliwość stawiania budynków w dowolny sposób, cały cykl dnia i nocy dający zupełnie nowe możliwości strategiczne i wiele, wiele więcej...

#komentarze [0]

<12345678>ostatnia

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij