Inwazja, 400x400
Rok 1633, wojna trzydziestoletnia trwa i pociąga za sobą coraz więcej ofiar. Szwedzi plądrują całe Cesarstwo Niemieckie, ale wierzący ludzie nigdy się nie poddawają, w końcu stoją w obronie swojej wiary.
Do zamku Haut-Koenigsbourg dochodzą coraz straszniejsze wiadomości. Wróg nieubłaganie się zbliża, zdobywając kolejno zamki leżące przy Renie. Jesteś kapitanem Philippe de Lichtenau, dowódcą garnizonu w zamku Haut-Koenigsbourg i coraz bardziej zaczynasz się niepokoić o dalsze losy twierdzy. Zapasy nie są aż tak duże, aby wytrzymać długotrwałe oblężenie, więc postanawiasz poprosić Ferdynanda II Habsburga, cesarza Świętego Cesarstwa Niemieckiego o przysłanie posiłków. Po tygodniu otrzymujesz odpowiedź, że posiłki nie mogą dotrzeć, gdyż wszystkie oddziały są już zajęte obroną innych zamków. Musisz za wszelką cenę utrzymać twierdzę, gdyż jest ona bardzo ważna strategicznie m. in. dlatego, iż strzeże granicy Cesarstwa z Francją, która także jest naszym wrogiem. (…)
Dalsza część opisu misji znajduje się w archiwum.
Autor: Olowek
Inwazja, 400x400
Jedną z najpopularniejszych legend związanych z Chojnikiem jest historia Kunegundy, córki niezbyt rozgarniętego kasztelana, który po pijaku chcąc udowodnić innym własną tzw. odwagę postanowił objechać swój zamek konno, co skończyło się jego pogrzebem. Kunegunda była atrakcyjną kobietą i pomimo typowego dla warstw wyższych rozkapryszenia i buty, początkowo zupełnie znośną w bezpośrednim obyciu. Do czasu. Po śmierci ojca zmieniła się nie do poznania: stała się oschła, jędzowata, potwornie nieczuła na ludzką krzywdę. Nie zapominajmy jednak, że była też bogata, no i wciąż piękna, absztyfikantów więc nie brakowało. Przyjmowała ich wszystkich, stawiając jeden warunek: mają dokonać tego, czego nie udało się jej ojcu – w pełnym rynsztunku konno objechać mury zamku. Wielu pukało się w czoło i odjeżdżało, lecz równie wielu decydowało się podjąć niebezpieczne wyzwanie. Nie udało się żadnemu. (…)
Dalsza część opisu misji znajduje się w archiwum.
Autor: Przemusio
Inwazja, 400x400
(…) W 1533 roku o zamek, którego właścicielem był Jan Bonar starał się jego brat Seweryn. Jan, jako doradca króla Kazimierza, wyrusza na 3. wojnę litewsko-moskiewską, aby pomóc sojusznikom Polski. W tym czasie Seweryn przejmuje zamek za zgodą Jana, ale po powrocie Jana Seweryn nie chce oddać zamku. Jan udaje się w tej sprawie do Jego Wysokości Króla Kazimierza, który negocjuje z Sewerynem oddanie zamku do prawowitego właściciela, pod groźbą śmierci. Seweryn stwierdza, że jest gotów bronić się w tak potężnej fortecy jaką jest Ogrodzieniec. Doradza mu także w tej sprawie przeciwnik Jana Bonara, Rosjanin Wit Stwosz. Jeszcze jeden powód decyzji Seweryna jest taki, że rodzina Bonarów nie jest o całkowicie polskim pochodzeniu. Ich ojciec był z Węgier, jednak utrzymywał dobre stosunki z królem Kazimierzem i tak jak jego syn był jego doradcą. Seweryn więc uważał, że nie musi słuchać rozkazów „nieswojego” króla. (…)
Dalsza część opisu misji znajduje się w archiwum.
Autor: Ponceriusz
Inwazja, 400x400
Babilon, 326 rok przed Chrystusem. To tutaj, wśród wertepów żyją koczowniczy barbarzyńcy. Gilgamesz, wódz jednego z najsilniejszych plemion zaatakował miasto, pragnac zdobyć słynne Skarby Babilonu. W tym samym czasie wojska Aleksandra Wielkiego walczacego z Persami chcą pokonać Babilon. Babilończycy nie zamierzają się poddawać. Aby przetrwać, Babilon musi zebrać mnóstwo żywności i pszenicy. Musi też zebrać wiele oddziałów, które obronią miasto, i jednocześnie nie dopuścić, by straty przekroczyły czterystu ludzi.
Dalsza część opisu misji znajduje się w archiwum.
Autor: Kokoju
Inwazja, 300x300
(…)
W końcu przybyłeś do Biskupina wraz z małym oddziałem wojowników by tam utworzyć armię i powstrzymać nacierających wrogów. W marcu roku pańskiego 1068 dowiedziałeś się że w naszym kierunku zmierzają wojska Pruskie wraz z oddziałami czeskich najemników, którzy dopiero teraz włączyli się do wojny. Wiesz na co stać wojska Pruskie ale jeszcze ani razu nie walczyłeś z oddziałami Czeskimi więc nie znasz ich uzbrojenia ani determinacji. Musisz być czujny…
Dalsza część opisu misji znajduje się w archiwum.
Autor: Alexander I
Inwazja, 400x400
Na wysokości 634 m. n.p.m., na skale wapiennej przewyższającej okoliczny teren o 200 m., króluje nad Kotliną Spiską jeden z najcenniejszych zabytków Spiszu, narodowa pamiątka kulturalna Zamek Spiski. Jest on przykładem nie tylko rozwoju naszej architektury od XII do XVIII wieku, ale swoją powierzchnią przewyższającą 4 hektary (dokładnie 41 426m2) jest uważany za jeden z największych kompleksów zamkowych w Europie Środkowej. (…)
Na zamek Spiski oczy wielu spoglądają z zachwytem i zazdrością. Tenże piękny i ogromny zamek, idealny do obrony, już na samą wieść o nim napawa w rządzę zdobycia go. Targany losem Zamek Spiski musi przejść kolejną próbę. Otóż, odważny Jan Jiskra z Brandysa podjął się zdobyć warowną twierdzę. Jego pokaźna armia maszeruje tu z całym impetem. Obrońcy krzątają się po zamku, czekają na nieuniknione. Następuje cisza przed burzą…
Dalsza część opisu misji znajduje się w archiwum.
Autor: Wojownik123
Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij