Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Wiadomości

<1234567>ostatnia

[wtorek, 4 marca 2014 - Odyn]

Łodzie w Stronghold Crusader 2!

Firefly Studios w ostatnim czasie nie udostępniało praktycznie żadnych nowych informacji o SC2. Dopiero dzisiaj pojawił się nowy wpis na oficjalnej stronie gry, promujący nowe obrazki z postępów pracy. W zaktualizowanej galerii znajdziemy głównie screeny z kampanii dla pojedynczego gracza. Można na nich dostrzec płonące budynki, deszcz strzał, ciekawie prezentujące się zamki w pustynnej scenerii, a także zupełną nowość w serii - łódź.

Na razie nie do końca wiadomo czy będzie w pełni funkcjonalna, czy to tylko ozdoba. Będziemy informować na bieżąco.

Tymczasem możecie dzielić się swoimi spostrzeżeniami i opiniami w komentarzach lub na forum.

#komentarze [7]

[poniedziałek, 27 stycznia 2014 - Odyn]

Kolejne wieści

Na oficjalnej stronie Stronghold Crusader 2 pojawiła się informacja o planach wydania gry w trakcie lata 2014. Niestety nadal nie jest znana konkretna data, a do tego obecnie podany termin jest późniejszy, niż do tej pory zakładany pierwszy kwartał br. Twórcy usprawiedliwiają długi czas pracy nad kolejnym Strongholdem chęcią stowrzenia porywającej i stabilnej gry, która w pełni spełni oczekiwania graczy. Jeśli rzeczywiście uda im się to zrobić, na pewno warto poczekać :-)

Obecnie ekipa Firefly jest na etapie testowania, wprowadzania poprawek i przygotowywania wersji Beta. W najbliższym czasie mają udostępniać kolejne filmy, screeny i artykuły, które umilą nam czas oczekiwania. Dokładny temin wydania gry powinien być znany wiosną.


Crusader 2 wyłącznie na Steam

Niedawno twórcy gry oświadczyli, że Stronghold Crusader 2 będzie dostępny wyłącznie poprzez platformę Steam. W zamian otrzymamy zapisywanie stanu gry w chmurze, osiągnięcia, czat głosowy, statystyki i inne udogodnienia. Taka decyzja została podjęta głównie ze względu na chęć ukończenia gry w rozsądnym terminie, ale bez rezygnowania z ważnych elementów rozgrywki i przy zachowaniu grywalności z pierwszej części Krzyżowca.

Takie rozwiązanie ma kilka zalet:
dla graczy: termin wydania gry, dodatkowe funkcje, stabilna platforma i łatwa aktualizacja gry;
dla deweloperów: możliwość skupienia się na pracy nad najważniejszymi aspektami gry, zabezpieczenie przed piractwem, mniej zmartwień - więcej czasu na pracę.

Żeby powstrzymać panikę, od razu muszę zaznaczyć, że nadal będzie można kupić wersję pudełkową, a do gry nie będzie wymagane stałe połączenie z Internetem.

#komentarze [0]

[poniedziałek, 30 grudnia 2013 - Odyn]

Podsumowanie

Z okazji zbliżającego się Nowego 2014 Roku, chciałbym życzyć wszystkim fanom gier z serii Stronghold przede wszystkim udanej drugiej części Krucjaty ;-) Poza tym spełnienia marzeń, samych udanych oblężeń oraz sukcesów nie tylko w grach, ale również w szkole/na studiach oraz życiu prywatnym.

Powitanie 2014 roku

Minął już miesiąc od czasu uruchomienia nowej wersji strony i forum. Na razie wszystko zdaje się działać bardzo dobrze, a odwiedziny wróciły do poziomu sprzed zmian. Korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować Siwemu, bo bez jego pomocy cała ta akcja w ogóle by się nie udała. Pomimo wspólnej wytężonej pracy przeniesienie i poprawienie treści ze starej strony zajęło nam ponad 3 miesiące.
Mimo wszystko, na razie wydaje mi się, że było warto :)

Na koniec małe podsumowanie:

 • Strona stronghold.net.pl (wcześniej stronghold.gry-online.pl założona przez Keneta) istnieje od ponad 11 lat.
 • Przez ostatnie 3 lata mieliśmy na stronie ponad 1 milion wizyt.
 • Najwięcej odwiedzin było 30 października 2011 r., kilka dni po ogłoszeniu konkursu ze Stronghold 3 do wygrania. Licznik skoczył wtedy do prawie 3500 wizyt w ciągu jednego dnia.
 • Przez ten czas korzystaliśmy z 5 różnych systemów for dyskusyjnych,  przy czym 3 razy traciliśmy zupełnie wszystkie napisane posty.
 • Średnio 6 aktualności na miesiąc spod klawiatury Keneta pojawiało się na stronie w 2002 roku. Najbiedniejszy za to był 2009 z ogólną ilością 9 aktualności na rok.

#komentarze [9]

[niedziela, 15 grudnia 2013 - Siwy]

Amor Patriae Nostra Lex!

Od niemal roku członkowie powstałej na forum.stronghold.net.pl grupy Drużyna StrongholdNet – Kupiec Hrukpuw, Nidor i Siwy – pracują nad kampanią do Twierdzy, która ma być najlepszą kampanią, jaką kiedykolwiek stworzyli fani tej gry. Ma ona nosić tytuł: Amor Patriae Nostra Lex (łac. Miłość do Ojczyzny naszym prawem). Premiera kampanii przewidziana jest na początek roku 2014.

Akcja dzieje się w wymyślonym świecie, który jednak zachowuje wszystkie prawa natury, czy religię, znanej nam rzeczywistości, zmianom ulega jedynie jego historia, układ kontynentów, etc. Państwo głównego bohatera – Sarmacja – nawiązuje do tradycji naszej chluby, Rzeczypospolitej szlacheckiej, jednak z nieco udoskonalonym ustrojem, a bohater sprawuje w nim ważną pozycję hetmana polnego.

Na naszym kanale YouTube dostępny jest zwiastun promujący kampanię.

#komentarze [7]

[czwartek, 28 listopada 2013 - Odyn]

Nowy adres strony i forum

Dzisiaj nadszedł dzień największych zmian w całej, 12-letniej historii największej polskiej strona internetowej o grach z serii Stronghold. Od tej pory nasza strona będzie dostępna pod adresem stronghold.net.pl, natomiast forum dyskusyjne: forum.stronghold.net.pl

Stary adres stronghold.gry-online.pl będzie aktywny jeszcze przez jakiś czas, żeby automatycznie przekierowywać użytkowników na aktualną stronę.

Z technicznych nowości najważniejsza jest zmiana systemu na jakim działa cała strona. Teraz wszystkimi treściami zarządza się dużo łatwiej i szybciej. Dzięki temu będziemy mogli częściej informować Was o nowościach dotyczących Twierdzy. Jest też trochę nowych funkcjonalności (m.in. możliwość komentowania aktualności) oraz kosmetyczne zmiany w wyglądzie, które powinny poprawić czytelność i użyteczność.

Nasze forum również zostało zaktualizowane, chociaż w niedalekiej przyszłości spróbujemy podjąć temat zmiany systemu na phpBB 3 zamiast obecnie słabo rozwijanej modyfikacji phpBB 2 by Przemo.


Konkurs

Z okazji zmian mamy dla Was konkurs na naszym profilu na Facebooku. Do wygrania jest 5 kopii steamowej wersji Krzyżowca HD. Aby wziąć udział w konkursie musicie polubić nasz fanpage, udostępnić post na temat konkursu i napisać w komentarzu co najbardziej się Wam podoba w grach z serii Twierdza.

Wśród osób, które wykonają powyższe kroki rozlosujemy zwycięzców!

#komentarze [1]

[poniedziałek, 18 listopada 2013 - Lutel]

Twierdza Krzyżowiec 2 w wersji Pre-Alpha

Firefly pozwoliło nam przetestować Twierdzę: Krzyżowiec 2 w wersji Pre-Alpha. Zrobiliśmy więc materiał wideo, który opublikowaliśmy na naszym kanale YouTube. Dzięki nam dowiecie się o zmianach, nowościach i podobieństwach względem pierwszego Krzyzowca. Przedstawiamy budynki, struktury zamkowe, jednostki oraz interfejs. Naszym zdaniem Krzyżowiec 2 w wersji Pre-Alpha prezentuje się całkiem dobrze!

Obejrzyj na YouTube

#komentarze [0]

[środa, 6 listopada 2013 - Odyn]

Wywiad na Eurogamer Expo 2013

RandomMan 5000 z ekipy serwisu PlusXP przeprowadził wywiad z Nick'iem Tannahill'em na temat Stronghold Crusader 2. Kliknij na link poniżej, aby poznać główne różnice w stosunku do pierwszej części Crusadera, dowiedzieć się o specjalnych umiejętnościach jednostek oraz planach na materiały w formie DLC. Na końcu jest odpowiedź na najważniejsze życiowe pytanie: "Bekon, czy gry?" ;) Niestety jak się można domyśleć, wywiad jest po angielsku i nie są dostępne do niego napisy.

Obejrzyj na YouTube

#komentarze [1]

[poniedziałek, 4 listopada 2013 - Lutel]

Wyniki turnieju

Turniej 1vs1 w Krzyżowcu został zakończony! Wzięło w nim udział 12 osób, a zwycięzcą okazał się Maciek! Filmy z potyczek finałowych pojawią się na naszym kanale YouTube jeszcze w tym tygodniu. Gratulujemy zwycięzcy i informujemy, że już niedługo pojawią się informacje odnośnie nowego turnieju :)

Przebieg zakończonego turnieju na forum StrongholdNet

#komentarze [0]

[niedziela, 27 października 2013 - Odyn]

Turniej w Stronghold Crusader

Zapraszamy na turniej 1 vs1 w Krzyżowca! Rundę wstępną rozgrywamy 2 listopada o godzinie 17:00, natomiast 3 listopada odbędzie się runda mistrzowska (półfinały/finał).

Rozgrywki będą prowadzone na naszym TeamSpeak'u (79.133.216.214:7300). Aby się zapisać, należy do 2 listopada poinformować Lutela na TeamSpeak'u. Mecz finałowy będzie nagrywany i zostanie wrzucony na nasz kanał YouTube!

Informacje odnośnie map/zasad pojawią się już niedługo na profilu facebook StrongholdNet.

#komentarze [0]

[wtorek, 22 października 2013 - Odyn]

Stronghold Crusader 2 gameplay

Brytyjski vlogger, ukrywający się pod nickiem Mr Seraxia przeprowadził wywiad z Nickiem z Firefly na temat postępów w pracy nad SC2. Rozmowa toczy się w trakcie prezentowania gry w wersję pre-Alpha. Aby ją zobaczyć na YouTube, wystarczy kliknąć na poniższy obrazek:

Kadr z gry Stronghold Crusader 2 Pre-Alpha


Stronghold HD na Steam

Wersje HD najstarszych, ale zarazem najbardziej popularnych gier z serii Stronghold są od teraz dostępne na platformie Steam. Gracze posiadający Kolekcję Stronghold, automatycznie otrzymają dostęp zarówno do Stronghold HD, jak i Stronghold Crusader HD. Dla wszystkich pozostałych, przez pewien czas obowiązuje zniżka -30% na obie gry (odpowiednio 2,79€ oraz 5,59€).

#komentarze [0]

[środa, 16 października 2013 - Odyn]

Stronghold zawitał na Facebooku

Mimo, że akcja gier z serii Stronghold toczy się w czasach średniowiecza, my idziemy z duchem czasu :) Informacje z polskiego świata graczy Stronghold można od tej pory śledzić również na fanpage na Facebooku.

Zapraszamy do klikania "lajkowania" oraz komentowania wpisów. Jak widać po kanale na YouTube, zainteresowanie ze strony graczy jest świetną motywacją do dalszego rozwoju społeczności.

#komentarze [0]

[poniedziałek, 7 października 2013 - Odyn]

Serwer TeamSpeak naszej strony!

Miło nam ogłosić, że założyliśmy własny serwer na TeamSpeak'u. Jeżeli chcecie z kimś porozmawiać o serii Stronghold, umówić się na potyczkę lub po prostu poznać innych fanów tej serii, zachęcamy do częstych odwiedzin. Serwer można też wykorzystać do wygodnej rozmowy podczas gry wieloosobowej.

Pokażmy, że polska społeczność Stronghold jest wciąż aktywna! Każdy użytkownik jest mile widziany!

Nasz serwer znajdziecie pod adresem rs14.teamspeak.pl:7300 oraz 79.133.216.214:7300

#komentarze [0]

[czwartek, 3 października 2013 - Odyn]

Przyszłość Stronghold Crusader 2

Wiadomość, która wyjaśnia dalsze losy gry została rozesłana poprzez serwis Gambitious do wszystkich osób, które zadeklarowały wsparcie projektu SC2.

 • Data wydania - Crusader 2 zostanie wydany w pierwszym kwartale 2014 roku, ze wszystkimi jednostkami, funkcjami i trybami gry, które były wcześniej zaplanowane. Jedyną różnicą będzie to, że pewne dodatkowe elementy gry zostaną udostępnione nieco później, po premierze (niektóre za darmo, inne w formie DLC).
 • Wyróżnienie darczyńców - W ramach podziękowania za szczodrość i wiarę w projekt, nick każdej osoby która zadeklarowała wsparcie finansowe gry na Gambitious, zostanie umieszczony w napisach końcowych gry.
 • Beta Multiplayer - Zostanie uruchomiona na początku 2014 roku. Aby zachować porządek i mieć większą kontrolę nad grą, liczba rozesłanych zaproszeń zostanie ograniczona. Więcej szczegółów można będzie spodziewać się dopiero po nowym roku.

#komentarze [0]

[wtorek, 24 września 2013 - Odyn]

Nowość w serii Stronghold

Dzisiaj, twórcy Stronghold Crusader 2 nareszcie zdecydowali się ujawnić niespodziankę, o której wspominali we wcześniejszych wywiadach. Okazało się, że chodzi o pełnowymiarową kampanię arabską, przygotowaną dla trybu pojedynczego gracza. Dzięki temu będziemy mieli okazję poznać historię wypraw krzyżowych, także od zupełnie odwrotnej strony. Nowa kampania, dostępna wraz ze "standardową", będzie skupiała się na wyzyskiwaniu rasy arabskiej podczas krucjat.

Więcej szczegółów i kilka fragmentów video z gry, znajdziecie na YouTube

#komentarze [0]

[poniedziałek, 23 września 2013 - Odyn]

Co dalej z SC2?

Zbiórka funduszy w serwisie Gambitious, potrzebnych do ukończenia Stronghold Crusader 2 szybko zbliża się ku końcowi. Zostało tylko 5 dni, a nadal brakuje prawie 63 tys. euro. W związku z tym, coraz częściej pojawiają się pytania co będzie, jeśli nie uda się zebrać całej kwoty. Na razie nie ma jeszcze konkretnych planów, ale jeden z członków ekipy Firefly rozjaśnił nieco sprawę:

"Jeśli nie uda nam się osiągnąć zaplanowanych €100,000, będziemy musieli ponownie przeanalizować naszą sytuację i możliwe opcje. Może to oznaczać, że nie będziemy mogli przejść do etapu zamkniętej wersji beta i skłonimy się ku Wczesnemu Dostępowi na Steam."

Podsumowując - nie trzeba na razie obawiać się, że gra nie powstanie. Może być nawet dostępna dla graczy na długo przed premierą, aby umożliwić jej sfinansowanie.

Mam też jedną, bardzo dobrą dla nas wiadomość. SC2 na pewno będzie wydana w języku polskim :)


Community Q&A 5

W piątej części filmu z serii Q&A, Nick Tannahill (w koszulce Minecraft :-) ) odpowiada na pytania dotyczące przeciwników, ścieżki dźwiękowej, ognia w grze, mgły wojny oraz poziomu trudności.
Zapraszam do oglądania (są polskie napisy)

#komentarze [1]

[czwartek, 12 września 2013 - Odyn]

Potrzebne wsparcie!

Z kolejnych udostępnianych przez Firefly filmów oraz wywiadów przeprowadzanych z członkami ekipy wynika, że Stronghold Crusader II ma duże szanse na podbicie serc fanów Serii i przyciągnięcie nowych graczy.

Po raczej nieudanej serii sequeli (może nie licząc Stronghold Kingdoms), ogniste studio podjęło decyzję o zrezygnowaniu ze standardowego sposobu finansowania nowego projektu, na rzecz crowdfunding'u. Wspominaliśmy o tym wcześniej, a także było to kilka razy omawiane w różnych wywiadach. A dlaczego piszę ponownie? Bo zbieranie funduszy na stworzenie i wydanie drugiej części Crusadera idzie niepokojąco powoli... Na tę chwilę jest 28% z zaplanowanych 100 000€, a pozostało tylko 16 dni do końca zbiórki. Nie wiadomo, czy termin da się przesunąć. Dlatego gorąco zachęcam do wspierania inicjatywy na stronie Stronghold Crusader II w serwisie Gambitious. Można wybrać kwotę od 15 do €750. W najniższym 'pakiecie' w zamian dostaniemy klucz do SC II w platformie Steam, dostęp do ekskluzywnej części forum gry, podziękowania w napisach końcowych oraz 10 koron do wykorzystania w Stronghold Kingdoms. To na prawdę sporo za kwotę ok. 65zł (gra po premierze ma kosztować €40).

#komentarze [0]

[czwartek, 22 sierpnia 2013 - Siwy]

Drugi trailer Stronghold Crusader II

Jak rzekł Odyn w poprzednim newsie, na imprezie Gamescom w Niemczech został opublikowany pierwszy film z rozgrywki w Stronghold Crusader II. Owa zapowiedź znalazła się już w sieci, można ją obejrzeć w serwisie YouTube. Moim zdaniem gra, choć nie wolna od błędów, czy nie dociągnięć widocznych na filmie, zapowiada się znacznie grywalniej od poprzedniczek w 3D. Oceńcie sami!

#komentarze [0]

[poniedziałek, 19 sierpnia 2013 - Odyn]

Stronghold Crusader 2 - kolejne pytania i odpowiedzi

Firefly Studios udostępniło na swoim kanale YouTube kolejne trzy filmy z serii "Community Q&A" (z polskimi napisami!). Linki do nich umieściliśmy w zakładce wywiady działu Crusader 2.

Na oficjalnej stronie Stronghold Crusader 2 pojawiła się informacja o tym, że pierwszy film z rozgrywki będzie opublikowany na imprezie Gamescom 2013, odbywającej się w dniach 21-25 sierpnia 2013 w Niemczech. Można się spodziewać, że w tym czasie albo niedługo później, gameplay trafi również do sieci.


Wyniki sondy

Wyniki ostatniej sondy nie wróżą dobrej kariery ostatniej produkcji Firefly Studios. Na pytanie "Czy kupiłeś już Stronghold 3?", odpowiedzi kształtowały się następująco:

 • 842 głosów - 41% : Nie i nie zamierzam
 • 568 głosów - 27% : Nie, ale zamierzam kupić
 • 392 głosy - 19% : Tak i jestem rozczarowany
 • 275 głosów - 13% : Tak i jestem zadowolony

#komentarze [0]

[czwartek, 8 sierpnia 2013 - Siwy]

Turniej w Stronghold Crusader

Miło mi poinformować, że na naszym forum wkrótce zostanie rozegrany turniej w grze Stronghold Crusader. Zapisywać można się na forum do niedzieli, 11 sierpnia br., do godziny 20. Turniej rozpoczyna się w poniedziałek, 12 sierpnia. Szczegóły i zapisy w tym temacie. Zapraszam wszystkich chętnych!

#komentarze [2]

[poniedziałek, 17 czerwca 2013 - Siwy]

Nowe wieści o Stronghold Crusader 2!

Od czasu ostatniego wpisu, choć był on nie dawno, pojawiło się sporo nowych wiadomości o Stronghold Crusader 2. Została uruchomiona oficjalna strona Stronghold Crusader 2, gdzie Firefly Studios udostępnia nowe materiały o grze. Udostępniono na niej m. in. kilka screenów z gry, które są już także na naszej stronie. Został także opublikowany film, w którym przedstawiciel Firefly Studios odpowiada na dziesięć pytań zadanych przez graczy. Ten i wszystkie pozo­stałe wywiady zostały zgromadzone w zakładce Wywiady.

#komentarze [0]

[wtorek, 4 czerwca 2013 - Lutel]

Firefly Studios ujawni Stronghold Crusader 2 na E3

Gra Stronghold Crusader 2 zostanie ujawniona na targach E3, które odbędą się w dniach 11-13 czerwca br. Firefly zademonstruje nową stronę wizualną gry, nowy interfejs, nowych żołnierzy i przeciwników komputerowych. Jak mówią twórcy: „Stronghold Crusader 2 to obiecujące połączenie wspaniałej grywalności oryginału i szybkich potyczek z całkiem nowymi mapami, jednostkami, pułapkami i unikalnymi konstru­kcjami zamków nie widzianymi dotąd w serii Twierdza”.

Targi E3 odbywają się co roku w Los Angeles. Jest to wy­stawa przemysłu gier komputerowych otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

Twierdza: Krzyżowiec 2 jest zaplanowana na wydanie w czwartym kwartale 2013 roku.

#komentarze [0]

[piątek, 12 kwietnia 2013 - Siwy]

Kolejny wywiad o Stronghold Crusader 2

Ostatnio pojawił się następny wywiad z Firefly Studios na temat nadchodzącego Stronghold Crusader 2. Przedstawiciel portalu RTS Guru przeprowadził go z Nick'iem Tannahill'em. Opowiada on m. in. o tym, czego możemy się spodziewać po Stronghold Crusader 2, co zostanie zmienione w stosunku do pierwowzoru, a także o społeczności Strongholda, od której Firefly Studios dostaje znaczne wsparcie. Podziękowania za przetłumaczenie wywiadu kieruję do Bzyka, bez którego nie znalazłby się on na stronie po polsku.

#komentarze [0]

[sobota, 6 kwietnia 2013 - Siwy]

Ruszył polski świat w Stronghold Kingdoms!

W piątek, 5. kwietnia, został uruchomiony nowy serwer w grze Stronghold Kingdoms z mapą obejmującą obszary dzisiejszej Rzeczypospolitej. Teraz wreszcie polscy gracze mogą zagrać na własnym terenie. Niektórzy są niezadowoleni, że na mapie jest tylko nasz kraj, przez co gra może być trochę mniej interesująca (np. na francuskim świecie są Francja, Bretania, Belgia i Tuluza). Zapraszam wszystkich do gry!


Polska Twierdza i Twierdza Krzyżowiec HD

Wreszcie polscy fani doczekali się także wydania Twierdzy i Twierdzy Krzyżowiec w wysokiej rozdzielczości. Są one dostępne w serwisach gram.pl i gog.com. W następnym tygodniu zostanie opublikowany patch HD dla osób, które już posiadają Twierdzę i Twierdzę Krzyżowiec. Owy patch będzie dostępny całkowicie za darmo.

#komentarze [0]

[sobota, 23 marca 2013 - Siwy]

Polski świat w Stronghold Kingdoms

Jak poinformowało niedawno Firefly Studios, 4 kwietnia 2013 roku ruszy polski świat w grze Stronghold Kingdoms. Jednak już teraz w grze dostępne jest oficjalne tłumaczenie na język polski. Nowy świat obejmować będzie tereny dzisiejszej Rzeczypospolitej. Kraj będzie podzielony na szesnaście aktualnych województw. Wraz z nowym serwerem rusza także forum dla polskich graczy. Więcej informacji pod poniższymi linkami:

#komentarze [0]

[poniedziałek, 28 stycznia 2013 - Odyn]

Stronghold Crusader 2 - wywiad

W sieci pojawił się kolejny wywiad dotyczący Stronghold Crusader 2. Można go znaleźć na stronie Hooked Gamers.

Ponownie powtarzane były bardzo podobne odpowiedzi o powrocie do korzeni, tworzeniu gry na bazie najlepszych rozwiązań i trudnościach wydawania gry na własną rękę. Jeśli jednak interesujecie się losami SC2, to na pewno warto przeczytać ;)

#komentarze [0]

[czwartek, 6 grudnia 2012 - Siwy]

Recenzja patcha HD do Twierdzy i Twierdzy Krzy­żowiec

Dzisiaj tylko taka drobna aktualizacja, która oczekiwała światła dziennego od długiego już czasu. W końcu się zebrałem i dodałem na stronę recenzję patcha 1.3 napisaną przez Bzyka. Zachęcam do czytania.

#komentarze [0]

[czwartek, 1 listopada 2012 - Siwy]

Patch Stronghold i Stronghold Crusader HD za darmo

Jak poinformowało na swojej stronie Firefly Studios osoby posiadające już grę Twierdza lub Twierdza Krzyżowiec (także w wersji Extreme) moga pobrać patche HD za darmo. Patche te dodają głównie możliwośc ustawienia maksymalnej rozdzielczości na 2560x1600, ale nie tylko, poprawiają także parę błędów. Szczegółowo zostaną opisane niebawem. Uwaga! po zainstalowaniu patcha tracimy polskie napisy i aktualny stan gry, dlatego warto gdzieś skopiować save'y. Można je pobrać na podstronie Patche.

Niestety, ale patche nie działają na wszystkich wersjach gry… Firefly Studios stara się nad tym pracować, prosi także, by pisać maile z informacjami, że gra nie działa wg wzoru podanego w pierwszym linku tego newsa.

#komentarze [1]

[wtorek, 23 października 2012 - Odyn]

Nowy wymiar Stronghold i Stronghold Crusader

Ze względu na utrzymujące się zainteresowanie dwoma pierwszymi częściami Twierdzy, ich autorzy postanowili przybliżyć je nieco do obecnych standardów. Nowe wersje tych gier obsłużą wszystkie obecnie stosowane rozdzielczości, aż do 2560x1600px. Crusader HD będzie zawierał wszystkie dodatki i modyfikacje z Warchesta i Extreme (również limit wielkości armii na poziomie 10000 jednostek). Niestety poza tym nie możemy liczyć na żadne nowe mapy, misje, czy przeciwników.

Od 1 listopada Stronghold HD oraz Stronghold Crudsader HD można będzie nabyć m.in. w sklepach GOG, Amazon oraz GetGames. Jak na razie cena jest nieznana.
Więcej informacji, a także kilka screenów znajdziecie na stronie Firefly Studios.


Koniec beta testów Stronghold Kingdoms

Z okazji oficjalnego zakończenia beta testów, Firefly Studios udostępniło nowe funkcje do swojej wieloosobowej gry strategicznej.

Jedną z nich jest nowy widok podglądu wioski dla graczy z aktywnym tokenem premium. Znajdziemy na nim szczegółowe informacje i statystyki dotyczące wiosek oraz armii.

Druga zmiana, o którą często prosili gracze, to efekty dźwiękowe. Teraz podczas oglądania bitew można usłyszeć m.in. maszerujące i walczące armie, a także zwiadowców i handlarzy poruszających się pomiędzy wioskami. Dodatkowe dźwięki zostały podpięte również pod elementy interfejsu. Tym samym Stronghold Kingdoms wskoczyło w nowy wymiar rozgrywki. Oczywiście dla tych, którzy po wielu miesiącach testowania przywykli do ciszy, dostępna jest opcja wyłączenia dźwięków ;)

#komentarze [0]

[wtorek, 4 września 2012 - Siwy]

Wywiad nt. Stronghold Crusader 2

Jeden z użytkowników naszego forum, niejaki Lord Smerf, w niedługim czasie po opublikowaniu wywiadu nt. Stronghold Crusader 2, przetłumaczył go na nasz piekny język i teraz gracze, którzy nie czytają biegle po angielsku mogą się z nim zaznajomić bez problemów na naszej stronie. W owym wywiadzie Simon Brandbury wyjaśnia w jaki sposób Firefly Studios chce stworzyć drugą część legendarnej gry Stronghold Crusader, a także wymienia zalety tego, że teraz stali się oni niezależni od wytwórni.


V konkurs na mapę do Stronghold rozstrzygnięty!

Jak nie dawno pisaliśmy na stronie, na naszym forum odbył się konkurs na mapę do Twierdzy. Tematem było stworzenie inwazji z warownią w roli głównej. W sumie dostarczono nam sporo, bo sześć map. Nasi jurorzy (Threeth, Bordinio i Tay) ocenili mapy, a ja podsumowałem wyniki.

 1. I. Kupiec Hrupków za mapę „Heavenly Wall” Heavenly Wall minimapa
 2. II. Nidor za mapę „Dragao Vermehlo” Dragao Vermelho minimapa
 3. III. Siwy za mapę „Castellum ad Fluminem” Castellum ad Fluminem minimapa
 4. IV. Szeryf99 za mapę „Łagów”
 5. V. Atylla za mapę „New Land”
 6. VI. Lutel za mapę „Vivere Militare Est!”

Gratuluję zwycięzcy, bo zrobił naprawdę dobrą mapę. Dodatkowo Lutel nagrał krótki filmik prezentujący trzy najlepsze prace, który można znaleźć na naszym kanale YouTube. Zachęcam do obejrzenia. Poza tym trzy najlepsze mapy umieściłem w dziale Mapy graczy.

#komentarze [0]

[czwartek, 30 sierpnia 2012 - Odyn]

Stronghold Crusader 2 nadchodzi!

Firefly Studios opublikowało na swojej stronie informację o rozpoczęciu prac nad Stronghold Crusader 2. Prawdopodobnie za około rok będziemy mogli ponownie wrócić na piaszczyste tereny bliskiego wchodu, aby zmierzyć się z Kalifem, Saladynem i innymi przeciwnikami w zupełnie nowej odsłonie.

Najbardziej popularna wersja Twierdzy zostanie odświeżona głównie przez zmianę silnika graficznego i dodanie fizyki w czasie rzeczywistym. Oczywiście nie zabraknie nowych przeciwników, map i dynamicznych zdarzeń (np. rój szarańczy), jednostek (m.in. poganiacz niewolników), pułapek i nowych możliwości budowy zamków.
Deweloperzy zadbają o to, aby wprowadzanymi zmianami nie odbiegać za bardzo od oryginału i utrzymać grywalność. Jedną z takich zmian będzie odświeżenie wyglądu i "działania" murów, przy zachowaniu budowy na siatce.
Z wywiadu na stronie The Six Haxis można również dowiedzieć się nieco więcej szczegółów.

Tym razem Firefly chce wziąć sprawy w swoje ręce i odciąć się od zewnętrznych wydawców. To nieco zaskakująca, ale i obiecująca wiadomość. Takie podejście pozwoli im na uniknięcie narzucanych z góry wymogów i terminów, co powinno przełożyć się na lepszą jakość końcowego produktu. Może w końcu doczekamy się sequela Stronghold w 3D, który grywalnością dorówna swojemu pierwowzorowi.

O dziwo, na stronie Firefly Studios, zapowiedź została umieszczona z datą 21 maja 2012 :) Jednak data założenia konta na facebooku i wpisy na twitterze sugerują, że jest to bardzo świeża wiadomość z dzisiejszego popołudnia. Tak szybka publikacja wpisu na naszej stronie jest możliwa dzięki Adamowi - jednemu z naszych użytkowników, który regularnie wypatrywał informacji o nowej Twierdzy Krzyżowiec.

#komentarze [0]

<1234567>ostatnia

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij