Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Goniec Wyborowy nr 10

02.04.1411r. Starszy numer 16.04.1411r. Nowszy numer 30.04.1411r.
SENSACJA:
W mundury!
Artykuł: 1
ŚWIĘTO:
Dzień Strażaka Artykuł: 6
SERIAL:
"Odwróceni"
Artykuł: 8

W mundury!

Słynny baron, Roman Wielki przeforsował na sejmiku mundury dla uczniów szkółek. Oznacza to, że tysiące dzieciaków będzie ubranych jednakowo. Co to daje? Oj, ponoć bardzo dużo. Po pierwsze ma chronić (ale fajnie, dodadzą kolczugę gratis?), a po drugie być znakiem rozpoznawczym (ciekawe kto ich pozna, jak potem w błocie je upaćkają). Na razie nie ma kolejnych zamieszek w miastach, nie mniej jednak niedługo znowu być może będzie powtórka z topienia Marzanny. Tak czy owak - dziwny jest ten świat. Decyzja sejmiku jest już zaskarżona do Rady Królewskiej.

ODDAJ SWÓJ JEDEN PROCENT Z DZIESIĘCINY! ZAMIAST OPATOWI, ODDAJ WOLONTARIUSZOWI!

Marek (Jurek?) odszedł!

Nasz wielki Marek (przez kolegów chyba nazywany Jurkiem) zrezygnował z bycia marszałkiem na sejmiku, a także z przynależności do Prawych i Sprawiedliwych. Liga Polskich Rycerzy nie przegłosowała poprawki do przepisów, a Marek (Jurek?) im błogosławił w tym przedsięwzięciu. Tak czy owak - sprawa trudna, bo mimo, iż książę Witold, szef Prawych i Sprawiedliwych, brat króla Władysława ma wielu lojalistów w partyji, to i buntowników kilku na czele z Markiem (Jurkiem?) się znalazło.

Goniec Wyborowy: To nazywa się pan w końcu Marek czy Jurek?
Marek (Jurek?): No Marek Jurek, a jak.
GW: Bo jedni mówią „Marek”, drudzy „Jurek”. A swoją drogą, to najpierw mówi pan imię, czy nazwisko? Jest imię: Marek, czy imię Jurek?
MJ: Co pan mieszasz ludziom we łbach. Są ważniejsze sprawy niż nazwisko.
GW: Podobno odszedł pan z PiS-u. Co robicie?
MJ: A razem z Kazimierzem Krzywoustym i Janem Maryją z rodu Rokita założymy Platformę Prawych i Sprawiedliwych z odchyłami do LPR.

Oj, test nie poszedł waszmościom

W teście dla dzieci, które kończą pierwszy etap w szkołach parafialnych, pisze się zawsze test. Przygotowuje go specjalna komisja. I zawsze podają tekst źródłowy, bo dzieci i tak nic nie wynoszą ze szkoły więc dadzą tekst, odpowiedzą na 2 pytania propos tekstu i koniec. I nie dość, że błąd popełniła komisja, to podała fałszywe źródło informacji. „To jest po prostu skandal. Jak dzieci można w błąd wprowadzać!” – krzyczała opozycja. Na szczęście przed tymi drugimi też stoi niejedna szansa.

Plemiona litewskie stawiają się

Ruś chciała mieć połączenie z Germanią i będzie miało, ale nie tak szybko. Północne plemiona litewskie nie chcą by przez ich wody płynęły „żadne statki!”. Dlatego Ruskie nie będą z nimi handlować wodą morską, co dawało im niezłe dochody. Zamienił stryjek siekierę na kijek.

K... uuu... bbbiiii... ca?

Oj niestety, naszemu Kubie Bicy, wielkiemu jeźdźcu znowu się nie powiodło. Co tym razem? Nasz mistrz na treningu miał pecha- skrzynia z podkowami. Podkowy nawaliły, a nowych nie było.

Dzień strażaka

Kolejny raz obchodzono Dzień Strażaka. Dzieci polewały się wodą, szczególnie panny odczuwały świętowanie, chociaż i młodzi mężczyźni nie pożałowali. Wody nie zabrakło nikomu- od młodych po starych. Niestety, na koniec wkroczyła Straż Miejska i oblewając wszystkich wodą zmusiła do rozejścia się.

Sanctus... Bezwłosa? – czyli o modlitwach za oszusta

We wsi, co to Bezwłosa interesy różne robił i gnój wylewał, odprawiono Mszę za niego. Różne ludzie się zbiegły, ksiądz nie wiedział za kogo Mszę odprawia, paranoja ogólnie. Chłopy jednak z pola mówią z głębokim przekonaniem: „Ciekawe czy żyje? Oby tam miał lepiej.”. Nie wiemy jednak co to by miało oznaczać, dlatego nie będziemy wnikali w szczegóły.

Zagadka dla dorosłych:

Dlaczego nie ma „na Gaza” (tego od ostatniej afery)? Bo jest już „na modliszkę”.

Serial „Odwróceni”

Krucjata. Arabski oficer Jaskółka Afrykańska próbuje przekupić krzyżowca Sztyleta, by został „ucholem”. Niestety, ten się nie zgadza. Muzułmany typują więc Żelazo na „odwróconego”. Tymczasem on przedstawia pozostałym dowódcom krucjaty Cygę - jakiegoś podrzędnego chłopa, co robić ma za żołnierza. Tamci się zgadzają. Chrześcijany postanawiają też odwrócić któregoś z psów- najlepiej Jaskółkę Afrykańską.

Redaktor naczelny: Crux
Opracowanie: Odyn
Redaktor: Kacper

 

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2023 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij