Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Goniec Wyborowy nr 9

19.03.1411r. Starszy numer 02.04.1411r. Nowszy numer 16.04.1411r.
SENSACJA:
Józek popłynął!
Artykuł: 1
SENSACJA:
Bullterier ma przeprosić Donalda! Artykuł: 4
PORADY:
Przepis Wielkanocny
Artykuł: 11

Kwas: Józek, nie daruję ci tej nocy!

Józek, były główny doradca króla, popłynął. W rozmowie z Aleksandrem Guzem (to ten, co źródła ciepła od Ruskich sprowadza) powiedział wszystko co złe o Sojuszu Lubujących w Daninach. A strażnicy Guza wszystko notowali i mają no dowody ogólnie na wszystko. O byłym królu Kwasie (to ten, co pełnił funkcję króla, gdy Jagiełło przez kilka lat miał deprechę i nie potrafił rządzić, to w jego zastępstwie był pewien rzemieślnik i Kwas) mówił, że florenów nakradł, o Wojtku, że dba o siebie (myje ręce przed jedzeniem!) i tak dalej... Oczywiście z SLD go wyrzucili.

Prawi i Sprawiedliwi natomiast się cieszą- mówią, że powiedział prawdę, że ta komisyja z Zawiszą jakiś tam sens ma i tak dalej... Wiechu (ten blondyn, co pięknie Żydów tępi) również jest zadowolony. Ogólnie nie jest źle, tylko Józka szkoda... Ale ponoć rolnicy mu już etat szykują.

Najbardziej ciekawie zachowują się ci no... Obywatele? No z jakiejś Platformy czy innej Latarni Morskiej. Ich szef potępił nas, dziennikarzy, za wyciąganie brudów. A jak mieliśmy rozmowę Rudej Renii z ministrami to się podobało.

Komentarze: Maciek, strażnik króla - „A no, teraz to ja Jagiełłę pilnuję, co Prawych i Sprawiedliwych wspiera. Ale za Kwasa to o Jezusiczku, jakie przekręty były. Ale mówić mi nie wolno było, bo mi „dziesięcinę” odpalali. Ale teraz to nudy są, nic się nie dzieje. Bo w biurach doradców to i owszem- ale tu nic.”

Miecysław, kapłan - „Zaprawdę powiadam Wam bracia i siostry, że dni lewicy są już poooliczooone. Błogosławieni o których nie rozmawiał Józek, albowiem ich przynajmniej nie zlustrują.”

Rycerze na krucjatę pojechali

Nasi rycerze pojechali na krucjatę. Znowu będą narażać zadki, podczas gdy Brytyjczycy będą wypijać ten swój trunek. Ale mniejsza z tym. Jedna setka wojów różnych (w tym tych, no... Piorunów?) już wyjechała. Niebezpieczeństwa ich różne czekają, ale i nagrody różne. W końcu na te nasze Jastrzębie Bojowe musimy sobie zapracować, a bez łupów różnych to ich nie będziemy posiadać. A utrzymanie ich kosztuje- sama pasza tyle, co nieraz na żarcie chłop wyda przez dziesięć lat. Ale warto. Ale wracając do tematu- będą obecnie pilnować tam różnych dróg, by Arabowie nie atakowali turkopoli (to ci Arabowie, co się ochrzcili).

Komentarze: Zdzisiek, rycerz - „Panie, ja za chwilę wyjeżdżam. Gdyby nie to, że płacą dobrze, to bym nie jechał. Ale co ja panu poradzę?”

Drwale już pracują!

Nasza Dolina Rozpusty już niedługo runie. Już drwale robią drewna, już ogień trawi puszczę... Co prawda do najcenniejszych ziem mają daleką drogę, ale żal ogarnia człowieka, że tak piękny krajobraz zniknie. Na pocieszenie dodamy jednak optymistyczną wiadomość- to tam królowa miała spotykać się z kobietami. Tak więc zniszczy te bagna, a właściwie- to szambo!

Bulterier ma przeprosić Donalda!

Pamiętacie Bul teriera naszego króla i jego brata? Pisaliśmy o jego firmie ostatnio. No niestety, sąd okazał się wyjątkowo niemiły i... Dał w pysk jego umiejętnościom i kazał przeprosić Donalda!

Ale przypomnijmy, o co się rozchodzi. Na pewnej debacie na rynku w Krakowie, nasz Bul terier prawił, że finansowało jego kampanię do Sejmiku Rycerskiego PZU! PZU to Polskie Ziemie Uwłaszczone- czyli jak rycerz dawał chłopu kawał pola, to zabezpieczał się u nich. Oni też robili kampanię (nie, nie wojenną) „Stop Wariatom Drogowym”. Zachęcała ona do tego, by nie kupować koni u Żydów, gdyż mogą być chore. Ponoć po jakimś czasie heroldowie zostali wykupieni przez tą... no... Platformę... za bezcen. Donald się obraził, wygrał rozprawę i cześć.

A propos dróg- przypominamy, że za zbyt szybkie jeżdżenie na koniu można dostać karę! A za złe parkowanie blokadę na nogi!

Rekord we Francji

Tak! To prawda! Francuzom udało wyhodować się niezwykłe konie i pobili rekord świata w szybkości! Rozmawiamy z rycerzem, który jechał na koniu:

- Jak się pan czuje?
- Bonjour. A nieźle, nieźle. Prędkość niezła, przyznać trzeba.
- Lubi pan taką prędkość?
- Zasadniczo to nie, ale jak płacą, to no dobrze.
- Nie bał się pan?
- Bałem się, oczywiście. A wiem pan czego?
- Yyy... Że spadnie pan?
- Panie, coś pan wymyślił. Bałem się, że za szybko pojadę i mnie drugi raz nie wezmą!

Na Rusi znowu kłopoty

Na Rusi znowu są kłopoty. Tamtejszy książę odwołał lokalnych bojarów i nie ma kto współrządzić. Będą prawdopodobnie nowe wybory. Przypominamy jak tam one wyglądają:

1) Każdy bojar zgłasza się do kniazia
2) Każdy bojar daje kniaziowi jak największą łapówkę
3) W przypadku nie dania łapówki bojar zostaje powieszony
4) Gdy bojar da łapówkę, zostanie powieszony za łapówkarstwo
5) Dlatego po prostu bojarzy upijają się wódką i wszyscy wchodzą do parlamentu.

Oj, nasi sportowcy się nie popisali

Niedawno na jakiejś małej wysepce były znowu zawody w pływaniu w bajorze. Wszyscy liczyli na lady Butterfly. Niestety, nie dostała korony za swój dystans. Co tam dalej. A, mamy jedno zwycięstwo. Ale i tak ogólnie nie ma się czym chwalić.

Świerszczyki nielegalne?!

To, że nie wolno łamać szóstego przykazania każdy wie, ale świerszczyki... no lubi się hodować. I teraz dzieciom chcą odebrać tą piękną zabawkę. Zostawią tylko piłki. To smutne, gdyż sam mam cały stos.

List:

Droga redakcjo! Dziękuję za wasze pismo! Niestety, mam kłopot- moja stara. Moja stara rana w nodze. Boli mnie jak nie wiem, a do tego dziewki się podśmiewały ze mnie ostatnio. Doradźcie coś, proszę! Andrzej

Łukasz, medyk królewski odpowiada: Andrzeju, nie podałeś swojego stanu, więc podam kilka możliwości. Jeśli jesteś chłopem, to kąp się trzy dni i trzy noce w bajorze. Polecamy bagna Pol i Tyka na Litwie. Oczywiście, możesz się kąpać nawet w odchodach krowy- te bagna to tylko przykład. Jeśli jesteś mieszczaninem, to masz sytuację o wiele lepszą- jadaj co dzień kaczkę z rydzami. Tak, naprawdę. Nienasyceni Fiksacyjni Znachorzy (NFZ) powinni to refundować. Masz też zaprawdę możliwość bycia rycerzem- wtedy radziłbym zostawić tą pochwę i... no, na to czym wy tak wymachujecie... No, miecz oczywiście! Radzę też leżeć trzy dni i trzy noce w bajorze i nie mieć wyrzutów sumienia, że do spowiedzi się nie poszło.

Jak rycerze śpiewają!

Tym razem w Radomiu będzie odbywać się wielkie widowisko. Będzie to Jak Rycerze Śpiewają. Każdy z wielkich rycerzy ma zaśpiewać piosenkę. Przeważnie są to krótkie rymy jak „Hej dziewki, w górę kiecki, idzie rycerz mazowiecki”. Potem krytykowani są przez zgromadzonych tam sędziów- podstarzałego cygana, Edytę, która podnosi zawsze morale naszych żołnierzy przed bitwą (zwłaszcza z Mongołami i innymi Azjatami) oraz jeszcze ktoś. Potem widownia decyduje kto odpadnie. Jest to jeszcze bardziej tandetne niż Różaniec z Gwiazdami, nie mniej wiele osób z radością i podnieceniem to ogląda. Chcesz śpiewać jeszcze piękniej po pijaku? Weź lekcję u któregoś z członków!

Przepis wielkanocny!

Już niedługo Wielkanoc! Dlatego mamy dla Was piękny przepis! Jest to Kaleka ze Wschodu!

Tatar z jednym jajem:

Zarżnąć zwierzaka, wołowinę wymieszać z oliwą (to jest to, czym czasem lejecie podczas oblężenia waszego zamku). Cebulę, ogórki, rydzyki i inne grzybki dodać. Do tego dodać zaprawdę jajo jedno i uczta będzie pyszna!

REKLAMA:

Poczta Królów Polskich - teraz szybsze i silniejsze gołębie! Dostępne w każdym większym grodzie!

Redaktor naczelny: Crux
Opracowanie: Odyn
Redaktor: Kacper

 

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij