Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Recenzja Stronghold 2

Po zakupie Twierdzy 2 przystąpiłem do instalacji. Nie zdziwiło mnie, że program wykonał nieprawidłową operację i nastąpi jego zamknięcie. Czytałem o tym wcześniej, chodź zastanawiało mnie, dlaczego Cenega nie zauważyła tak widocznego i denerwującego błędu. Później przystąpiłem do patchowania gry. Zainstalowałem patcha 1.3.1 w wersji angielskiej, a następnie 1.3.1 w wersji polskiej (tylko napisy).

Nastąpił teraz czas na włączenie gry. Uruchomiłem grę na ustawieniach rekomendowanych (poziom detali-średni). Denerwowało mnie to, że gra tak długo się ładuje. Intro gry widziałem już wcześniej.

Później jak nietrudno zgadnąć przystąpiłem do gry. Przeszedłem samouczek (bardzo podobny do tego z S1), a następnie kilka misji ekonomicznych.

Niezbyt spodobała mi się grafika. Na rekomendowanych ustawieniach nie jest dobra, mimo to gra lubi się przyciąć na kilka chwil. Stwierdziłem też, że potrzebuję głosu w wersji polskiej. Zainstalowałem go. Niestety, okazało się, że mimo, iż mam ustawione w grze nicka na Krystian, to czyta, że jestem lordem Ian.Pomijając to spostrzeżenie, warto dodać, że na wysokich ustawieniach graficznych gra zdecydowanie lepiej wygląda, a zacina się niewiele więcej. Nie spodobało mi się to, że gra nie zapamiętała tego, że przeszedłem kilka misji ekonomicznych- teraz mam zaczynać od początku. Nie wiem, dlaczego tak się stało. Może to tylko błąd?

Mam problemy z trzecią misją kampanii wojennej. Moim zdaniem jest ona bardzo niezrównoważona, bo przeciwnik dysponuje 8 pikinierami, a ja tylko paroma kosynierami, włócznikami i łucznikami(po przeprawieniu się przez mury).

Mimo, iż mój poziom gry jest żenujący, chciałem sprawdzić również jak gra się w trybie multiplayer. Poprosiłem więc Yokkera, aby pokazał mi jak grać. Nie trzeba chyba dodawać, że przegrałem, ale nauczyłem się wiele o obsłudze gry (awanse, "wyzwania" itp.).

W grze denerwujące są błędy graficzne oraz słaba inteligencja jednostek. W trzeciej misji, np. przeszedłem jednostkami przez palisadę za pomocą drabiniarzy. A wtedy kosynierzy od wewnątrz, bez żadnego powodu pod ostrzałem zaczynają atakować od wewnątrz palisadę.

Spodobało mi się natomiast przypisywanie grup pod klawisze - to naprawdę przydatne! Słabo natomiast wypadają opcje typu "formuj linię". Zdarza się, że po prostu nie działają. Przesadzili również z przestępczością i odpadkami. Np. na swobodnym budowaniu mam pełno strażnic i maszyn do torturowania(o sądzie i gildii katów nie zapominam), a oni ciągle nie wiadomo dlaczego popełniają przestępstwa.

Podsumowanie

Zalety:
-grywalność
-nowe budynki, nowe opcje

Wady:
-grafika*
-błędy wszelkiego rodzaju
-za dużo przestępców

*chodzi mi o to, że w grze praktycznie nie ma miejsc, w których zatrzymujemy na chwilkę grę i podziwiamy grafikę, a także o to, że gra ma zdecydowanie za duże wymagania sprzętowe jak na swoją grafikę; oraz o to, że występują liczne denerwujące błędy graficzne (np. wchodzenie w siebie jednostek) .

Krystian "Malcolm"

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij