Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Prawdziwa historia Twierdzy

Misja 14

Obawiałem się spotkania z armią Wilka, toteż nie mogłem zbyt długo pozostać na podbitych ziemiach Węża. Dotarła do mnie wiadomość od sir Długoręki, który orzekł, że lada chwila, on i król przybędą do nas z odsieczą. Aby odwrócić uwagę Wieprza i Wilka, zdecydowałem się zaatakować i błyskawicznie przejąć jedno z największych hrabstw Wieprza. Gdy przybyliśmy na miejsce, rozlokowaliśmy się na opuszczonym forcie wysoko w górach. Aby zapewnić ludziom żywność musieliśmy mądrze wykorzystać niewielką dolinę, która jako jedyna w okolicy nadawała się pod uprawę. W okolicach nie było również dużo kamienia i żelaza, toteż zostaliśmy zmuszeni do obfitego korzystania z usług kupca. Wieprz słynął z tego, że wysyłał do boju masę żołnierzy i nigdy nie przegrywał bitew. Byłem pewny, że naśle on swoje maszyny oblężnicze. Na szczęście, do zamku mógł dotrzeć jedynie poprzez wąwóz. Stanowiło do naszą naturalną barierę ochronną. Wystawiliśmy kilka linii obrony i wzmocniliśmy defensywę wilczymi dołami.

Do naszego zamku ponownie zawitał zakapturzony mnich, ten sam, który nadesłał nam plany kuszy. I tym razem podarował nam plany. Tym razem była to balista, którą mogliśmy teraz rozmieścić na dużych basztach. Stanowiła ona pokaźną broń przeciwko machinom wojennym Wieprza. Pierwszy atak Wieprza nie był dość silny, nie zdołał nawet wykruszyć naszej pierwszej linii obrony. Nasza balista rozprawiła się z taranem wroga, który miał za zadanie wyważyć naszą bramę. Niestety, wraz z kolejnymi atakami nasze wojska zmuszone były wycofać się na coraz bliższe zamkowi linie obronne. Po kilku tygodniach ciężkich walk, Wieprz nasłał jak dotąd najsilniejszy atak. Nam pozostała ostatnia linia murów, oraz sam zamek. Mieliśmy spore zapasy drewna, toteż mogliśmy zrobić dużo broni, jednak ja rozkazałem wyrobić kilkanaście kusz, a za resztę drewna wykopać wilcze doły.

Gdy rozpoczął się atak, zimne klimaty gór zaczęły nam jeszcze mocniej docinać. Hordy Wieprza szybko dotarły pod naszą bramę i wielką gromadą ruszyli ją wyłamać. Wprawdzie zniszczyliśmy zarówno wrogich strzelców, jak i tarany, ale to nie wystarczyło i nasze mury w końcu padły. Zadowolone wojska Wieprza szaleńczo ruszyły na zamek, jednak po ostrzale naszych kuszników, których zachowałem na czarną godzinę, w nieustannie kurczących się wrogich szeregach zapanował straszny motłoch. Żołnierze Wieprza kompletnie zdezorientowani powpadali co do jednego do wilczych dołów. Wygraliśmy bitwę, oraz przejęliśmy hrabstwo, w którym pozostaliśmy aż do końca zimy. Po raz kolejny przetrwaliśmy dzięki tajemniczym mnichom.

by Davis140

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2023 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij