Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Prawdziwa historia Twierdzy

Misja 11

Gdy lord Wełnowór był zajęty podejmowaniem działań na drugim froncie wojny, a sir Długoręka wciąż przebywał w dalekich krainach powstało trudne pytanie: co robić dalej? Zostawszy naraziłbym się na zmasowany atak, toteż zdecydowałem, że musimy podążać dalej i przejąć następne hrabstwo Węża. Niefortunnie, ziemie te graniczyły z terytoriami Wilka, więc było to ogromne ryzyko. Mimo to trzymaliśmy się postanowionego planu.

Po dotarciu na miejsce pospiesznie rozłożyliśmy obóz i zaczęliśmy rozbudowywać osadę. Ufortyfikowaliśmy się u stóp dużego wzniesienia, ponieważ leżały tam duże złoża kamienia i żelaza. I tak po zapewnieniu ludziom żywności zbudowaliśmy kamieniołomy, oraz kopalnie rud żelaza. Ten drugi surowiec postanowiłem wykorzystać do wyrobu bardziej zaawansowanego typu broni, jakimi były wiekiery. Z rekrutacji włóczników przestawiłem się na rekrutację pałkarzy. Wyznaczyłem kilku grabarzy, aby zabijali krowy z których pozyskaliśmy zbroje skórzane, które podnosiły walory defensywne pałkarzy.

Kilka dni później powrócili do mnie zwiadowcy z meldunkiem, że zmierzają ku nam oddziały Węża. Nasze mury nie były jeszcze ukończone, toteż musieliśmy wymyślić jak się obronić. Przeprowadziliśmy zasadzkę na wroga. Nasi pałkarze błyskawicznie rozprawili się z łucznikami diuka, a strzelcy zmasowanym ostrzałem zmusili niedobitki wroga do natychmiastowego odwrotu. Nadszedł jeszcze jeden atak Węża, jednak nie stanowił dla nas zagrożenia.

Pył bitewny nie zdążył jeszcze osiąść, gdy usłyszeliśmy straszną wieść: Wilk wysłał swoich żołnierzy, aby się z nami rozprawili. Tymi oddziałami była grupa wojowników. Stanowili oni dla nas ogromne zagrożenie, ponieważ ich metalowe zbroje czyniły z naszych strzał bezużyteczne przedmioty. Atak przybył jeszcze tego samego dnia. Wojownicy Wilka byli osłaniani przez łuczników, jednakże szybko się z nimi rozprawiliśmy. Zbrojnych jednak nie mogliśmy pokonać, nasze strzały odbijały się od ich zbroi i tarcz i nie wyrządzały im żadnych szkód, toteż dotarli oni bez szwanku pod naszą bramę, którą zaczęli wyważać. Pospiesznie obmyśliłem plan, jak odeprzeć atak. Ku zdumieniu wrogich sił otworzyliśmy bramę i spokojnie wpuściliśmy ich do środka. Jednak gdy tylko przekroczyli próg miasta, zamknęliśmy bramę, a pałkarze i okoliczni chłopi rzucili się na zdezorientowanych wojowników i błyskawicznie ich wybili. Jednakże jeśli wierzyć plotkom to nie było ostatnie słowo Wilka na tych ziemiach.

Cztery dni i noce po tej bitwie do naszego miasteczka przybył zakapturzony mnich, który poprosił o rozmowę ze mną. Zgodziłem się udzielić mu audiencji, jednakże gdy spytałem go o powód przybycia, on podarował mi starą księgę. Powiedział, że znajduje się w niej plan kuszy, która może okazać się bardzo pomocna w walce z Wilkiem. Podziękowałem serdecznie za księgę, jednak gdy zaproponowałem mu nocleg w mieście on odmówił i opuścił osadę. Skryba powiedział mi, że ten mnich prawdopodobnie pochodzi z opactwa mające swoją siedzibę na bagnach. Natychmiast rozkazałem rzemieślnikom rozpocząć wyrób kusz, a garbarzom zwiększyć produkcję zbrój skórzanych . Stopniowo nasze szeregi zaczęli zasilać kusznicy, których zabójcze kusze i bełty znacząco zwiększały nasze szanse na zwycięstwo.

Minęło kilkanaście dni i pod naszymi bramami wreszcie stanęła armia Węża. Ponownie rozkazałem pałkarzom rozprawić się z łucznikami, a także z ruchomymi tarczami Węża. Zabicie wrogiej piechoty teraz stanowiło tylko formalność. Jednak gdy tylko rozprawiliśmy się z żołnierzami Węża na horyzoncie pojawili się ludzie Wilka, tym razem w dużo większej liczbie. Szczęśliwie, dzięki naszym kuszom wojownicy Wilka padali jeden po drugim. Gdy garstka z nich dotarła pod bramę, rzuciłem pałkarzy do szturmu i szybko pokonaliśmy wojska diuka Volpe. To zwycięstwo dało nam kolejne hrabstwo Węża, oraz pierwszą przelaną krew ludzi Wilka. Wiedziałem jednak, że po tej porażce, Wilk skieruje swoją armię do czynnego udziału w wojnie.

by Davis140

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2023 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij