Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Boże przeznaczenie

Chapter II

Kiedy dojechali do Londynu, Allen spał jak zabity. Nic dziwnego, dojechali już około trzeciej w nocy. Musieli czekać pięć godzin pod murami miasta aby ich wpuszczono. O świcie kiedy w końcu przekroczyli piękne i wysokie mury Londynu, zatrzymał ich oddział straży milicyjnej angielskiej.

- Kim jesteście?! - zapytał strażnik, powoli przygotowując włócznie do ataku.
- Grupą normanów, którzy przyjechali odwiedzić księżną Anglii - Antoninę. - powiedział odważnie Del Sasinto który był bardziej znany w Europie niż Allen.
- Hmm, zaraz wezwiemy panią Antoninę i dowiemy się czy was tutaj sprowadzała. Adam, weź ich przyprowadź na dziedziniec a ja pójdę po księżną. - powiedział dowódca straży.

Po kilku chwilach normanowie siedzieli już na dziedzińcu głównym. A ze schodów schodziła piękna, obdarzona cudowną urodą - Antonina. Towarzyszyli jej dwaj uzbrojeni po zęby strażnicy. Widać świetnie dbają tutaj o rodzinę królewską - pomyślał Allen.
- Witaj Del Sasinto. - przywitała go księżna. Co cię tutaj do nas sprowadza? - zapytała pierwsza.
- Witaj pani piękna i urodzaju. Sprowadza nas tutaj ten młodzieniec Allen, chcielibyśmy z panią chwilę porozmawiać na osobności. - odpowiedział Sasinto.

W tym momencie rozległ się przeraźliwy huk w całym Londynie. Ludzie zaczęli wbiegać do domów, rzemieślnicy do warsztatów. Zrobił się w kilka minut chaos.
- Księżno! Musimy iść! Szkoci znów oblegają miasto! - odpowiedział strażnik, zabrał za rękę Antoninę i odszedł szybkim krokiem.
Allen spojrzał na swoich kompanów i zapytał :
- Walczymy? W końcu nic tak nie robi wrażenia na księżnej jak walka i rycerskość męża. - mrugnął okiem Allen i zawiadomił straż że staną do walki.

Po chwili dostali podstawowe bronie, jak każdy chłop w Londynie zdolny do walki. Tyle że ta mała grupka kilku normanów mogła zrobić dużo więcej w walce niż stu chłopów z ruszenia angielskiego.

Wojna angielsko-szkocka trwała na wyspach zawsze. Gdzie by się nie obrócić w historii Anglii tam zawsze Szkoci krzyżowali ich plany o bogactwach, podbojach. I teraz nie było inaczej. Zimna wojna na wyspach, nowy władca, nowe reformy spowodowały że Szkocki król Edmund chciał wykorzystać okazje i zagarnąć kilka ziem angielskich. Mimo rozłamu jednak armia angielska nadal była niezwyciężona na wyspach. Tymczasem Allen wraz z kompanami wszedł na najwyższą - dziewiątą wieże Tower of London - czyli budowli broniącej miasta. Widzieli już armie szkotów przygotowującą się do ataku w pobliskim lesie Woodshock. Było nawet pewne że będą chcieli zaatakować z marszu machinami oblężniczymi tak aby obrońcy nie mieli czasu na przygotowanie obrony i wezwanie posiłków. Dokładnie tak się stało. Już godzinę później pierwsze strzały z długich łuków szkockich latały w kierunku murów angielskich. Anglicy nie pozostali dłużni wrogowi. Straż łucznicza miasta na czele z Albronem Hild przygotowała cięciwy i chwilę później pierwsi szkoci polegli na polu bitwy. Król Szkocji który był obecny wraz ze swą armią miał jeszcze jednego asa w rękawie - oczywiście katapulty który kryły się w pobliskim lesie. Allen wraz z kompanami również stali w szeregu łuczników na murach, ostrzeliwując wroga. Co dziw bierze, żaden z żołnierzy angielskich jeszcze nie padł, czego nie można było mówić o szkotach...

- Idioci! Wyprowadź Hild konnice z zamku! Przecież oni do cholery machiny w lesie pokryte mają! - krzyczał Wilhelm Rudy król Anglii. - Chcesz znowu dwa lata odbudowywać Tower of London jak było kilka lat temu?! Nie możemy dopuścić do tego aby chociaż jedna kula poleciała w stronę murów! - krzyczał. Dowódcy mocno się wystraszyli. Szybko pobiegli zwołać do stajen gotowe już konie do walki wraz z jeźdźcami.

Tower of London
Tower of London

Tymczasem na murach trwała walka z najgorszym - brakiem strzał do łuków. Łucznicy starali się jak mogli je oszczędzać ale dwu godzinny ostrzał cały czas robił swoje. Ale wieści były dobre. Szkoccy łucznicy również powoli wycofywali się z pola bitwy widząc że nie mają szans z siłą angielskich 'archers'.

- Pamiętajcie że jesteście Anglikami, walczycie o honor, o zwycięstwo, o Anglię! Żaden szkot nie pozna nigdy siły angielskiego miecza dopóki nie umrze! Jedźcie tam teraz, pokażcie że ziemie angielskie są chronione przez Boga! - tak przemawiał do konnicy zbrojnej angielskiej dowódca straży Hild. Przemowa ta widać było po nich że poniosła ich serca i dusze po zwycięstwo. Już kilka chwil później szkockie jęki umierających żołnierzy było słychać w całej Anglii. Nadziewani na kopie, miecze, włócznie. Allen z daleka z murów wypatrywał walczących dzielnie Anglików. Wieczorem bitwa dobiegała już powoli końca. Anglicy chowali zmarłych, również Szkotów jak przystało na rycerskość. Chwila zwycięstwa.

Allen'a jednak nie interesowały huczne imprezy Anglików. Chciał się wraz z Sasinto spotkać i porozmawiać w końcu z księżną Antoniną. Niestety, doznał szoku. Okazało się że ze względu na bezpieczeństwo księżna została w czasie oblężenia wywieziona wraz z królową z Londynu natomiast Allen nie mógł się dowiedzieć gdzie.

Jakby jednak nie było, Allen wiele się nauczył. Zobaczył jak Anglicy władają twardą ręką, jak ich wojsko później znakomicie walczy. Co najważniejsze nauczył się honoru i godności w życiu oraz manier podpatrywanych od bogatych Anglików. Z tymi zasobami wiedzy wracał statkiem "GraMerica" z powrotem do Normandii. Jego życie wraz z Sasinto było dosyć monotonne i 'nudne' - jak to Allen mówił. Zima nastała, rok 1095 dobiegał końca. Sasinto postanowił wyjechać do Skandynawii poszukiwać ziem gdzie mógłby się ustatkować. Allen kontynuował dalsze rozwijanie wsi które powoli się rozrastały w miasteczka. Del Sasinto obiecał jednak że spotkają się jeszcze z Allenem kiedyś na pewno. I miał racje...

Daniel22

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij