Prace nadesłane zaznaczone są kolorem

Wiadomości

pierwsza<789101112

[poniedziałek, 3 grudnia 2001 - Kenet]

Polska edycja

Dziś odebrałem przesyłkę z grą i dzielę się z wami moimi wrażeniami. Tak więc po kolei:
- gra jest w wersji 1.1 (nie potrzebujecie ściągać patcha)
- są dwie dodatkowe płytki z Lords of the Realm 1 Pl i Lords of the Realm 2
- w solidnym, kartonowym pudełku znajdziecie także... pudełko typu DVD na krążek z grą
- instrukcja czaro-biało, zawiera wiele grafik, screnów. Objętość - ponad 60 stron, oczywiście po polsku
- mini-gra Atak na Zamek (na tym samym krążku co Twierdza)
- tłumaczenie na pierwszy rzut oka co najmniej poprawne
- po chwili grania, mogę powiedzieć, że głosy postaci raczej nie powinny nikogo rozczarować (więcej napiszę, jak pogram trochę więcej)
- to wszystko za 99 zł (w niektórych sklepach internetowych nawet za 89 zł)
- w Złotej Edycji oczywiście macie dodatkowo kubek (cena 129 zł)

#komentarze [0]

[sobota, 1 grudnia 2001 - Kenet]

Premiera

W końcu doczekaliśmy się polskiej premiery gry Stronghold. Twierdza, bo pod taką nazwą gra została u nas wydana, trafiła do sklepów w całej Polsce. Ja sam czekam na przesyłkę z MiGu i mam nadzieje, że w poniedziałek napiszę coś więcej o polskiej edycji.

#komentarze [0]

[piątek, 30 listopada 2001 - Kenet]

Recenzja w CDA

W najnowszym 13 numerze CD-Action ukazała się recenzja Twierdzy (ocena 8/10).


MiG wysyła

Jutro Twierdza trafi do sklepów, a już dziś sklep MiG rozpoczął wysyłkę paczek z grą do klientów, którzy zamówili grę przed premierą. Cały czas jeszcze możecie zamówić grę w atrakcyjnej cenie 89 zł lub 119 zł (wersja z kuflem).
MiG

#komentarze [0]

[czwartek, 29 listopada 2001 - Kenet]

Premiera w sobotę

Informacja z poniedziałku jednak okazała się zbyt optymistyczna. Według dzisiejszych informacji Twierdza powinna prawdopodobnie pojawić się w sklepach w najbliższą sobotę, tj. 1 grudnia.

#komentarze [0]

[poniedziałek, 26 listopada 2001 - Kenet]

Polska premiera - najnowsze informacje

Według najnowszych informacji Twierdza powinna pojawić się w sprzedaży w najbliższą środę (28 listopada). Przypominam, że pojawią się dwie wersje gry:

 • Twierdza, wersja "normalna" - gra w polskiej wersji językowej plus gratis Lords of the Realm 1 PL, Lords of the Realm 2, mini-gra Atak na zamek (cena: 99 zł).
 • Twierdza Złota Edycja, w której oprócz dodatków takich samych jak w zwykłej edycji, znajdzie się dodatkowo kubek (cena: 129 zł).

Od środy planujemy więc kilkudniowy urlop ze szkoły/uczelni/pracy, aby nic nam nie przeszkadzało w zajęciu się grą ;).

Już dziś za to możecie zapoznać się z ponownie zaktualizowanym działem linki lub wziąć udział w konkursie na stronach gry.hoga.pl, w którym można wygrać kilka pudełek z grą Twierdza.

#komentarze [0]

[piątek, 23 listopada 2001 - Kenet]

Recenzje

Kolejny polski serwis zamieścił recenzję Twierdzy. Recenzent Wirtualnego Imperium Gier wysoko ocenił grę i wystawił ocenę 9/10.
gry.wp.pl

Pojawiła się także pierwsza recenzja w polskiej prasie. Magazyn Click w swoim najnowszym numerze (nr 24) zamieścił obszerną recenzję Stronghold (ocena 5+ w skali 1-6).

#komentarze [0]

[środa, 21 listopada 2001 - Kenet]

Hoga 9/10, Action Trip 81/100

Pojawiły się kolejne utrzymane w bardzo pozytywnym tonie recenzje Twierdzy. Polski serwis gry.hoga.pl ocenił grę na 9/10, a anglojęzyczny serwis Action Trip wystawił ocenę 81/100.
gry.hoga.pl
Action Trip
 

#komentarze [0]

[poniedziałek, 19 listopada 2001 - Kenet]

Jeszcze tydzień

Niestety zmieniła się data polskiej premiery Twierdzy. Według planu wydawniczego firmy Play-It gra powinna pojawić się 26 listopada, czyli za tydzień.
Plan wydawniczy firmy Play-It


Stronghold Heaven rozpoczęło działalność!

W sieci pojawiła się kolejna strona poświęcona Twierdzy. Stronghold Heaven już w chwili powstania jest jedną z najlepszych witryn poświęconych grze Stronghold. Na stronie już teraz znajdziecie opis budynków, jednostek, faq, opis przejścia kampanii (w tej chwili niekompletny - pozostała część ma pojawić się wkrótce) oraz sporo innych rzeczy (m.in. rozbudowane forum).

Strony skupione w serwisie Heaven Games wyróżniają się wysokim poziomem zamieszczanych materiałów. Gry są rozpracowywane dosłownie na czynniki pierwsze, a wokół witryn tworzą się prawdziwe mini-społeczności graczy. W chwili obecnej istnieje już kilkanaście stron poświęconych konkretnym tytułom (m.in. Caeser 3, Pharaoh, Zeus, Cossacks, Empire Earth, Age of Empires).
Stronghold Heaven
HeavenGames

#komentarze [0]

[sobota, 17 listopada 2001 - Kenet]

Kto jest najlepszy? Tabela z informacjami o jednostkach.

Wyodrębniłem informację o jednostkach i sprzęcie oblężniczym w menu po lewej stronie oraz dodałem tabelę z zestawieniem o mocnych i słabych stronach wszystkich jednostek. Tak więc możecie teraz zobaczyć:

 • Opis jednostek i tabela, czyli krótkie informacje o jednostce, obrazek z jej wizerunkiem, czym musimy dysponować, aby zwerbować jednostkę. Na samym dole strony znajduje się zestawienie obejmujące dane o skuteczności w ataku i obronie, szybkości, itp.
 • Sprzęt oblężniczy - opis sprzętu oblężniczego

Twierdza 1.1

Jak udało mi się dowiedzieć polska wersja będzie już zawierała patch 1.1. Tak więc polscy gracze nie będą musieli ściągać ponad 7mb pliku z poprawkami.

#komentarze [0]

[czwartek, 15 listopada 2001 - Kenet]

Twierdza - status gold

Oto treść najnowszej informacji prasowej firmy Play-It dotyczącej Twierdzy:

"Oczekiwana przez wszystkich strategiczna gra Twierdza (w wersji angielskiej: Stronghold), weszła w fazę "gold". Oznacza to, iż cały produkt jest już gotowy i wkrótce wysłany zostanie on do tłoczni.

Przypominamy, iż Twierdza to połączenie gatunków: symulatora budowy (jak np. Sim City), oraz strategii czasu rzeczywistego, której fabuła osadzona jest w średniowiecznej Europie. Zadaniem gracza jest zakładać osady, budować i zarządzać zamkami oraz prowadzić działania wojenne na dużą skalę.

Twórcami Twierdzy są osoby odpowiedzialne za sukces kultowej serii Lords of the Realm, na który składały się m.in. - wspaniale wyglądające oblężenia zamków [Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi polskimi screenami z Twierdzy obrazującymi właśnie ów element gry: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9].
Dlatego też wydawnictwo Play-It postanowiło dodać do pudełka dwie pierwsze części Lords of the Realm, a ponadto wydać Twierdzę w dwóch wersjach:

 • Twierdza, w profesjonalnej pełnej polskiej wersji językowej i cenie 99 zł, w której jako eXtra dodatki, znajdą się aż 3 dodatkowe gry w pełnej wersji: Lords of The Realm 1 PL, Lords of the Realm 2, oraz najlepsza gra biurowa wszechczasów Atak na Zamek (w sumie aż 3 CD).
 • Twierdza Złota Edycja w profesjonalnej pełnej polskiej wersji językowej i cenie 129 zł, w której oprócz powyższych eXtra dodatków, znajdzie się jeszcze jeden dodatkowy gadżet, a mianowicie: średniowieczny kamienny kufel w klimacie Twierdzy

Aby umilić graczom czas pozostały do polskiej premiery wydawnictwo Play-It przygotowało kolejnych 8 plików mp3, w których usłyszymy jak brzmią głosy postaci w wersji polskiej: tutaj [4,44 MB]."

Tak więc już tylko kilka dni dzieli nas od ukazania się Twierdzy w sklepach!

#komentarze [0]

[wtorek, 13 listopada 2001 - Kenet]

Nowa recenzja

W serwisie Gamespy pojawiła się recenzja Twierdzy. Gra zdobyła wysoką ocenę - 89/100 punktów.


Dwa dni więcej

O dwa dni dłużej poczekamy na polską premierę gry Stronghold (polska nazwa - Twierdza). W uaktualnionym planie wydawniczym firmy Play-It widnieje data 21 listopada (wcześniej był to 19 listopada).


Nowy dział

Poniewż w serwisach internetowych ukazało się już sporo recenzji Twierdzy, postanowiłem uruchomić nowy dział pt. Recenzje (zbiór linków do receznji i ocen jakie zdobyła gra).


Wirus? Nie!

W internecie pojawiły się wiadomości o wirusie w patchu do gry Stronghold. Szczęśliwie wszystko się wyjaśniło - wirusa nie ma. Po prostu najnowsza wersja programy Norton Antyvirus zgłaszała fałszywy alarm związany z nową wersją programu instalacyjnego InstallShield (dotknęło to także m.in. grę Myth 3).

#komentarze [0]

[sobota, 10 listopada 2001 - Kenet]

Jest patch!

Pojawił się w końcu patch. Z najważniejszych zmian: poprawa kodu i map w wersji multiplayer, poprawiony błąd w 13 misji.
patch 1.1

#komentarze [0]

[czwartek, 8 listopada 2001 - Kenet]

Recenzje

Kolejna dawka recenzji, które pojawiły się w ostatnich dniach w internecie:

 • Gamespot.co.uk - 8.3/10
 • Gamesfirst - 4/5
 • Prophecy - 7.7/10

Linki do recenzji:
gamespot.co.uk
gamesfirst.com
prophecy.co.za

#komentarze [0]

[poniedziałek, 5 listopada 2001 - Kenet]

Nowe demo?

Jest bardzo prawdopodobne, że niedługo pojawi się nowe, ulepszone demo gry Stronghold! Jak tylko pojawi się patch (co powinno już wkrótce nastąpić), twórcy mają zamiar popracować nad ulepszonym demem. Możliwe, że w nowej wersji dema znajdą się nowe plansze, być może także tryb gry multiplayer.


Kolejne recenzje

W kolejnych anglojęzycznych serwisach internetowych pojawiły się recenzje Twierdzy. Wszystkie pozytywne! Oto oceny:

 • Gamezone - 8,3/10
 • Happyhippo - 85/100
 • Gamespot - 7,6/10
 • Gamesdomain - 4/5

Na stronach Gamespotu możecie także przeczytać wiele krótkich recenzji graczy, którzy zagrali w grę (link na drugiej stronie recenzji po prawej stronie - Read Reader Reviews).
Gamezone
Happyhippo
Gamespot
Gamesdomain

#komentarze [0]

[sobota, 3 listopada 2001 - Kenet]

Twierdza w fazie beta-testów!

Oto treść najnowszej informacji prasowej firmy Play-It na temat Twierdzy:

"Oczekiwana przez wszystkich strategiczna gra Twierdza, znajduje się w chwili obecnej w fazie beta-testów (wszystkie teksty i dźwięki zostały już zaimplementowane). Przypominamy, iż Twierdza (w wersji angielskiej: Stronghold) to połączenie gatunków: symulatora budowy (jak np. Sim City), oraz strategii czasu rzeczywistego (np. Age of Wonders), której fabuła osadzona jest w średniowiecznej Europie. Zadaniem gracza jest zakładać osady, budować i zarządzać zamkami oraz prowadzić działania wojenne na dużą skalę. Najbardziej dynamicznym elementem gry są niesamowicie wyglądające oblężenia zamków [najnowsze screeny z wersji PL: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7]. Ważnym autem Twierdzy jest także to, iż jej twórcami są te same osoby, które odpowiedzialne były za sukces kultowej serii Lords of the Realm.

Firma Play-It, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich graczy, postanowiła wydać Twierdzę w dwóch wersjach:

 • Twierdza, w profesjonalnej pełnej polskiej wersji językowej i cenie 99 zł, w której jako eXtra dodatki, znajdą się aż 3 dodatkowe gry w pełnej wersji: Lords of The Realm 1 PL, Lords of the Realm 2, oraz najlepsza gra biurowa wszechczasów Atak na Zamek (w sumie aż 3 CD).
 • Twierdza Złota Edycja w profesjonalnej pełnej polskiej wersji językowej i cenie 129 zł, w której oprócz powyższych eXtra dodatków, znajdzie się jeszcze jeden dodatkowy gadżet, a mianowicie: średniowieczny kamienny kufel w klimacie Twierdzy.

Specjalnie dla graczy firma Play-It przygotowała pliki dźwiękowe w formacie *.mp3 z polskiej wersji gry, które pobrać można [tutaj]."

Inne szczegóły dotyczące polskiej edycji oraz zaktualizowaną listę miejsc, gdzie można zakupić Twierdzę znajdziesz na mojej stronie w dziale: Polska edycja.


Patch 1.1 już wkrótce

W ciągu najbliższych dni powinien pojawić się patch do Twierdzy. Oto lista najważniejszych poprawek:

 • usunięcie błędów i poprawa kodu gry multiplayer
 • wprowadzenie ostrzeżenia, jeśli będziesz chciał coś zbudować zbyt blisko miejsca z którego nadchodzi przeciwnik
 • poprawienie błędu w misji 13, który powodował zawieszenie się gry, gdy zbudowałeś mur przy krawędzi mapy
 • przebudowa i lepsze zbalansowanie map w trybie multiplayer

Oprócz powyższych, głównych poprawek zostanie poprawione wiele mniejszych błędów.

#komentarze [0]

[piątek, 2 listopada 2001 - Kenet]

Co na stronie? [(nie)wielkie plany]

Dziś oprócz sporej liczby nowych wiadomości (poniżej), postaram się zapoznać Was ze zmianami jakie wkrótce zajdą na stronie. Już wkrótce ruszy dział z linkami do recenzji, zamierzam również uaktualnić galerię. Dopracowania doczekeją się działy z opisem budynków i jednostek (ale dopiero po polskiej premierze). Niedługo powstanie również dział z ogólnymi poradami odnośnie Twierdzy, być może powstanie poradnik do kampanii militarnej (prawdopodobnie dotyczący poziomu Hard). Pojawi się oczywiście dział z dodatkowymi scenariuszami i mapami, które będzie można ściągnąć ze strony.


Stronghold - moje wrażenie.

Polska premiera zbliża się wielkimi krokami, a moje doświadczenia z wersją angielską są bardzo pozytywne. Jestem na końcu kampanii militarnej, ukończyłem kilka pojedyńczych scenariuszy, ale cały czas sporo przede mną (m.in. cała kampania ekonomiczna). Kampania militarna jest naprawdę dopracowana i ma interesującą fabułe (mimo skromnych środków zaprzęgniętych do jej prezentacji). Misje są ciekawie zaprojektowane i dość zróżnicowane. Praktycznie w każdej misji dochodzą jakieś nowe budynki lub jednostki. Muzyka jest wspaniała, grafika dopracowana z masą szczegółów. Jest sporo skrótów klawiszowych i regulowany upływ czasu - tego brakowało w demie.

Mam nadzieje, że w polskiej wersji uda się utrzymać klimat, który jest budowany przede wszystkim przez wypowiedzi twoich sprzymierzeńców i przeciwników (w wersji angielskiej głosy są dobrane i nagrane świetnie).


Cezar 3 w polskie wersji.

Cezar 3 Już wkrótce ponownie w sprzedaży pojawi się gra Cezar 3. Jest to starsza już gra firmy Impressions Games, w tworzeniu której brali udział twórcy Stronghold. Jeśli nie mieliście do czynienia z tą grą to teraz macie okazję nadrobić braki. Gra pojawi się w polskiej wersji językowej w cenie 49 zł już 9 listopada. Do gry będzie dołączony eXtra dodatek: dodatkowa płyta CD z encyklopedią multimedialną Starożytnego Rzymu.
Play-It - Cezar 3


Podsumowanie sondy

Czas na podsumowanie sondy. Pytanie brzmiało: Czy zamierzasz kupić Twierdzę? Oto jak ukształtowały się wasze odpowiedzi:

 • Na 100%! (28) - 52%
 • Raczej tak. (7) - 13%
 • Raczej nie. (2) - 4%
 • Zdecydowanie nie! (2) - 4%
 • Już kupiłem wersję angielską (7)- 13%
 • Cały czas rozważam zakup. (8) - 15%

Cieszy fakt, że aż 2/3 uczestników sondy ma zamiar kupić grę. Niewielka część cały czas rozważa zakup lub już kupiła wersję angielską. Niewykluczone jest jednak, że z tych dwóch grup również sporo osób jednak zakupi polską edycję Twierdzy. W sumie tylko 4 osoby odpowiedziały, że nie mają zamiaru kupić gry (2 - raczej nie, 2 - zdecydowanie nie).


Nowa sonda

Oczywiście po zakończeniu sondy, której wyniki zaprezentowałem powyżej, ruszyła nowa sonda. Tym razem możecie odpowiadać na pytanie: Jaki z dodatków do polskiej edycji Twierdzy jest najciekawszy? Sondę, tak jak poprzednio, znajdziecie w prawej kolumnie.


Demo Stronghold w CDA i ŚGK

Świat Gier Komputerowych 11/2001 W numerze 11/2001 Świata Gier Komputerowych i 12/2001 CD Action znajdziecie na CD wersję demo Twierdzy (Stronghold). Jeśli jeszcze nie zagraliście w demo i nie dysponujecie stałym łączem, aby ściągnąć je z internetu to teraz możecie znaleźć je na krążkach wymienionych czasopism. Więcej o demie - tutaj. Pamiętajcie też, że pełna wersja jest _znacznie_ lepsza - w demie brakuje sporej ilości rzeczy.
Strona CD Action
Strona Świata Gier Komputerowych

#komentarze [0]

[czwartek, 1 listopada 2001 - Kenet]

Nowa recenzja

Na stronach serwisu Media and Games Online Network (MGON) pojawiła się recenzja gry Stronghold. Recenzent ocenił grę na 9/10!
MGON - recenzja

#komentarze [0]

[wtorek, 30 października 2001 - Kenet]

Wywiad z Ericem Oullette

Serwisu HomeLan Fed zamieścił wywiad z Ericem Oullette, producentem Stronghold z Firefly Studios. Oczywiście wywiad dotyczy gry Stronghold, debiutanckiej produkcji firmy Firefly Studios. Niestety E.Oullette nie zdradził nad jakim następnym tytułem pracuje jego firma.
Wywiad z Ericem Oullette


Tryby w trybach

Czas na prezentację trybów gry dostępnych w Twierdzy. Należy przyznać, że twórcy spełnili swe obietnice i mamy do wyboru kilka różnorodnych trybów, z których każdy jest wart zainteresowania. Autorzy zdecydowali się na podział na rozgrywki "militarne" (Combat Based Games) i "ekonomiczne" (Economic Based Games). Do pierwszej grupy zaliczają się:

 • Military Campaign - podstawowa kampania w której Twoim celem będzie pokonanie 4 przeciwników i zjednoczenie Anglii. Dwadzieścia zróżnicowanych misji z ciekawą linią fabularną.
 • Siege - oblężenie, żadnej ekonomii, budowania, tylko czysta walka. Możesz być zarówno atakującym jak i obrońcą.
 • Invasion - będziesz musiał odeprzeć kilka ataków, ale będziesz mógł rozbudowywać swój zamek, albo nawet będziesz musiał zbudować go od podstaw. Oprócz obrony zamku w niektórych misjach będziesz miał za zadanie zebrać określoną ilość jakiegoś z towarów.
 • Multiplayer - gra w sieci lokalnej lub w internecie

Do drugiej grupy zaliczają się:

 • Economic Campaign - kampania w trakcie której będziemy wypełniać różnorodne zadania związane z ekonomią (odpowiednia ilość jakiegoś towaru, odpowiedni poziom populacji, itp.)
 • Economics Mission - pojedyncze misje w których wypełniasz zadania ekonomiczne.
 • Free Build - zbuduj swój zamek marzeń, bez zbędnych zadań i co ważniejsze bez ataków. Masz do dyspozycji pusty teren w którym będziesz mógł spokojnie zbudować zamek, który zachwyci wszystkich.

W każdym z trybów gry (oprócz kampanii) masz do wyboru kilka map lub scenariuszy. Oprócz powyższych trybów gra udostępnia Tutorial dla początkujących oraz rozbudowany edytor.

#komentarze [0]

[sobota, 27 października 2001 - Kenet]

Recenzja na stronie IGN

Wczoraj pojawiła się recenzja Twierdzy na stronie pc.ign.com. Gra otrzymała wysoką ocenę (8.7), a najlepiej oceniono jej grywalność. Recenzja jest dość obszerna, ale zachęcam do zapoznania się z jej treścią.
Recenzja (pc.ign.com)

#komentarze [0]

[piątek, 26 października 2001 - Kenet]

Sonda

Ruszyła pierwsza sonda na stronie. Pytanie brzmi:
Czy zamierzasz kupić Twierdzę?

Zapraszam do głosowania - sondę znajdziecie w prawej kolumnie strony głównej.

#komentarze [0]

[wtorek, 23 października 2001 - Kenet]

Twierdza - najnowsze wiadomości.

Kubek, który znajdziemy w Twierdzy (Złota Edycja) Zmieniła się data polskiej premiery Twierdzy - gra powinna pojawić się w sklepach 19 listopada. Na obrazku z lewej strony ostateczny wygląd kufla dołączonego do Złotej Edycji Twierdzy. Większy obrazek kufla i wygląd najnowszej wersji pudełka Złotej Edycji w dziale Polska Edycja.

Od premiery na zachodzie minęło kilka dni i znamy już więcej opinii graczy wyrażanych na forach i grupach dyskusyjnych. Cały czas są to opinie utrzymane w zdecydowanej większości w bardzo pozytywnym tonie, a spora cześć nawet w entuzjastycznym. Już niedługo powinny pojawić się pierwsze recenzje i wtedy dowiemy się jakie oceny zbierze Stronghold.

#komentarze [0]

[sobota, 20 października 2001 - Kenet]

Stronghold - premiera!

Od wczoraj można kupić Stronghold w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech. Prawdopodobnie od poniedziałku będzie dostępna w większości sklepów wymienionych krajów. Pierwsze wrażenia graczy, którzy zdobyli grę są bardzo pozytywne. Chwali się bardzo dobrą oprawę audio oraz doskonałą grywalność.

Ponieważ polscy gracze poczekają jeszcze trochę na premierę w naszym kraju, przygotowałem na pocieszenie małą aktualizację. Ruszają dwa nowe działy:

 • Polska edycja - zawiera informację o polskiej premierze Twierdzy, zawartości pudełek, itp. Oprócz tego znajdziecie tam spis sklepów internetowych w których można już zamawiać grę.
 • Sprzęt oblężniczy - krótka prezentacja sprzętu do działań oblężniczych, który jest dostępny w grze. Gdy zdobędę grę postaram się napisać więcej.

#komentarze [0]

[czwartek, 18 października 2001 - Kenet]

Stronghold has gone gold!

Wczoraj bluesnews.com poinformowała, że: "Firefly Studios' Stronghold has gone gold". Oznacza to, że złoty krążek z grą pojechał do tłoczni. Wytłoczenie i zapakowanie gry potrwa zapewne kilka dni, ale według wiadomości Blue's News gra trafi do sklepów pod koniec miesiąca. Przypominam, że informacja ta dotyczy premiery w USA. 
Bluesnews


Nowa strona FireFly Studios.

Twórcy Twierdzy firma FireFly Studios zaprezentowali odnowione oblicze swojej strony. Część dotycząca Twierdzy, pozostała jeszcze w starej wersji, ale wkrótce także ma się zmienić.
FireFly Studios

#komentarze [0]

[środa, 17 października 2001 - Kenet]

Oficjalna witryna gry Stronghold na stronach GodGames!

Ruszyła nowa oficjalna strona gry Stronghold. Znajdziecie na niej sporo informacji o grze, galerie, dział z plikami oraz forum.
stronghold.godgames.com


Pudełko Twierdzy w całej okazałości!

Wiem już także jak będzie wyglądać pudełko polskiej wersji Stronghold, czyli Twierdzy. Wersje mini macie w prawej kolumnie mojej strony, a jeśli chcecie zobaczyć je w całej okazałości, kliknijcie na jego miniaturkę w prawej kolumnie.

#komentarze [0]

[niedziela, 14 października 2001 - Kenet]

Lords of the Realm 3 oficjalnie zapowiedziane!

Całkiem niedawo pojawiła się oficjalna wiadomość o powstającej trzeciej części Lords of the Realm. Jest to kolejna miła informacja dla miłośników strategii osadzonych w czasach średniowiecza. LotR 3 będzie w 3D, a akcja będzie toczyć się w czasie rzeczywistym. Niestety prace nad grą są niezbyt zaawansowane i nie znamy choć przybliżonej daty premiery. Przypomnę jeszcze, że twórcy Twierdzy, zanim założyli własną firmę, pracowali dla firmy Impressions Games i mieli bardzo duży udział w powstaniu m.in. Lords of the Realm 2.

Warto wspomnieć, że zgodnie z przedwczorajszą wiadomością polskiego dystrybutora w pudełku z grą Stronghold znajdziemy LotR 1, LotR 2.
Lords of the Realm 3 - oficjalna strona


Oficjalna strona gry Stronghold

Od jakiegoś czasu działa oficjalna anglojęzyczna strona poświęcona grze Stronghold. Znajdziecie tam sporo informacji o grze. W planach jest stworzenie forum, a także działu poświęconego mapom i scenariuszom stworzonym przez graczy.
www.stronghold-game.com

#komentarze [0]

[piątek, 12 października 2001 - Kenet]

Wspaniałe wiadomości dla fanów Stronghold!

Oto jakie wspaniałe wieści przyniósł dzisiejszy dzień (poniższy cytat za wiadomością prasową firmy Play-It):

Aby wersję polską uczynić jak najbardziej atrakcyjną, firma Play-It zdecydowała się na wydanie dwóch wersji Twierdzy:
- Twierdza, w profesjonalnej pełnej polskiej wersji językowej i cenie 99 zł, w której jako eXtra dodatki, znajdą się aż 3 dodatkowe gry w pełnej wersji: Lords of The Realm 1 PL, Lords of the Realm 2, oraz najlepsza gra biurowa zeszłego roku Atak na Zamek (w sumie aż 3 CD).
- Twierdza Złota Edycja w profesjonalnej pełnej, polskiej wersji językowej i cenie 129 zł, w której oprócz powyższych eXtra dodatków, znajdzie się jeszcze jeden dodatkowy gadżet, a mianowicie: średniowieczny kamienny kufel w klimacie Twierdzy.

W chwili obecnej proces lokalizacyjny dobiega do końca: tłumaczenia i wszelakie nagrania zostały zakończone i zaczyna się implementacja wszystkich tych elementów do gry.

Ja mogę od siebie dodać, że moim zdaniem Play-It stanął na wysokości zadania i wyda bardzo dobrą grę we wspaniałej oprawie. Brawo!

#komentarze [0]

[piątek, 12 października 2001 - Kenet]

Stronghold za granicą

Dziś postaram się polecić Wam kilka anglojęzycznych stron o Twierdzy. Skarbnicą wielu ciekawych jest nieoficjalne forum o grze. Naprawdę warto odwiedzić:
Forum

Następna witryna to fanowska strona zawierająca m.in. ciekawą galerię, w której możemy zobaczyć jakie pomysły zrealizowali gracz przy udziale, wywawałoby się dającego ograniczone możliwości, dema.
www.swordandpistol.com/Stronghold.htm

Kolejna strona zawiera zabawnie skomentowane kadry z trailera (filmu reklamowego) Twierdzy
au.geocities.com/flamingfartferret

#komentarze [0]

[czwartek, 11 października 2001 - Kenet]

Stronghold 23 października w USA

Na nieoficjalnym forum poświeconym grze znalazłem potwierdzenie daty 23 października jako premiery Stronghold w Stanach Zjednoczonych. W drugiej kolejności gra ma pojawić się w Anglii i Niemczech. W Polsce według planów Play-It 3 tygodnie później.

#komentarze [0]

[poniedziałek, 8 października 2001 - Kenet]

Premiera Stronghold opóźniona. Cena 99 zł!

Polski dystrybutor zamieścił w swoim internetowym serwisie wiadomość o nadchodzącej premierze gry Stronghold. Zamieścił m.in. film, animację oraz demo. Jednak ciekawsze nowiny przynosi przejrzenie planu wydawniczego firmy Play-It. Termin premiery Stronghold według planu znacznie się opóźnił (z 22 października na 12 listopada), ale zmniejszeniu uległa cena. Zamiast 129 zł widnieje 99 zł! Potwierdzenie tej informacji to reklama Stronghold w listopadowym numerze CD-Action (tam również widnieje cena 99 zł). Ostatnią interesującą informacją jest tytuł pod jakim będzie sprzedawany Stronghold w Polsce. Będzie to ... Twierdza.

Nie wiadomo czy się cieszyć z obniżonej ceny, czy smucić z powodu przesuniętej premiery (choć nie wiem, czym ma to związek z lokalizacją gry, czy opóźnienie dotyczy także zagranicy - nie ma żadnych informacji na ten temat).

#komentarze [0]

[sobota, 6 października 2001 - Kenet]

Nowa zapowiedź w serwisie GameSpy

Pojawiła się nowa zapowiedź Stronghold na stronach serwisu GameSpy. Zapowiedź jest utrzymana w pozytywnym tonie, autor pokazuje kilka elementów wymagających korekty, ale w podsumowaniu napisał o potencjalnie świetnej grze. Oprócz obszernego artykułu, umieszczono kilka screenów z gry.

#komentarze [2]

pierwsza<789101112

Reklama

Premiery

 • Pudełko Stronghold Crusader 2
  Polska premiera:
  23 Wrzesień 2014
  Premiera światowa:
  23 Wrzesień 2014
 • Pudełko Stronghold Kingdoms
  Polski świat:
  5 Kwiecień 2013
  Premiera światowa:
  17 Październik 2012
 • Pudełko Stronghold 3
  Polska premiera:
  25 Październik 2011
  Premiera światowa:
  25 Październik 2011
 • Pudełko Stronghold Crusader Extreme
  Polska premiera:
  19 Wrzesień 2008
  Premiera światowa:
  28 Maj 2008
 • Pudełko Stronghold Legends
  Polska premiera:
  15 Grudzień 2006
  Premiera światowa:
  24 Październik 2006
 • Pudełko Stronghold 2
  Polska premiera:
  8 Marzec 2006
  Premiera światowa:
  19 Kwiecień 2005
 • Pudełko Stronghold Crusader
  Polska premiera:
  18 Październik 2003
  Premiera światowa:
  24 Wrzesień 2002
 • Pudełko Stronghold
  Polska premiera:
  1 Grudnia 2001
  Premiera światowa:
  18 Październik 2001
W górę!

2001-2024 © stronghold.net.pl

Na stronie stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij